וול סטריט: טאואר עלתה ב-6% עקב רכישת מתקן ייצור ביפן

רדוויז'ן צנחה ב-17% עקב אזהרת רווח; עליות בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
נמרוד הלפרן

בורסות וול סטריט, אשר השלימו בשבוע שעבר עלייה שבועית שנייה ברציפות, פתחו את שבוע המסחר במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; מדד S&P 500 נסגר כמעט ללא שינוי; מדד נאסד"ק נסגר בירידות קלות. מניות השבבים הובילו את הירידות במגזר הטכנולוגיה לאחר שאיגוד תעשיית המוליכים למחצה (SIA) מסר כי הממוצע התלת-חודשי של מכירות השבבים בעולם ירד בפברואר ב-1.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות קלות והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.02% לרמה של 3.43%.

בקרב המניות הישראליות בוול סטריט: טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, חתמה על מסמך הבנות לא מחייב לרכישת מתקן ייצור של חברת השבבים מיקרון ביפן. הרכישה נועדה לאפשר לחברה להגדיל את היקף הייצור. שווי העסקה מסתכם ב-140 מיליון דולר, מהם כ-40 מיליון דולר ישולמו במזומן וכ-30 מיליון דולר ישולמו באמצעות הנפקת 20 מיליון מניות רגילות של החברה למיקרון לפי מחיר של 1.42 דולר למניה.

בעקבות העסקה, תחזיק מיקרון ביותר מ-5% מהון מניות החברה ותהפוך לבעלת עניין. המניות המונפקות תהיינה חסומות למשך תקופה שתסתיים הדרגתית ב-2013. כ-70 מיליון דולר הנותרים יועברו כהשלמת הפרשות ליעודה בגין תשלומי פנסיה של עובדי המפעל.

רדוויז'ן, יצרנית פתרונות טכנולוגיים בתחום העברת שיחות ועידה ברשתות תקשורת ווידיאו, הורידה את תחזית ההכנסות ורווח לרבעון הראשון של השנה בעקבות ירידה חדה מהצפוי בהכנסותיה מענקית ציוד רשתות התקשורת סיסקו.

החברה צופה כעת כי הכנסותיה הרבעוניות יהיו בטווח של 20.5-21 מיליון דולר בהשוואה לתחזית קודמת של החברה להכנסות של 24 מיליון דולר. רדוויז'ן צופה הפסד הנקי רבעוני של 10-14 סנט למניה לעומת תחזית קודמת לרווח של סנט אחד למניה.

רדוויז'ן העריכה עוד כי הכנסותיה מסיסקו צפויות להסתכם בשני מיליון דולר בלבד ברבעון הנוכחי לעומת תחזית קודמת להכנסות של חמישה מיליון דולר. כמו כן, צופה החברה כי במהלך כל שנת 2011 ההכנסות מסיסקו צפויות להסתכם בממוצע בשני מיליון דולר ברבעון.

וול סטריט
וול סטריט
S&P 500
מדד דאו ג'ונס
גרף נאסד"ק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker