רוסיה ניצלה את פתיחת גביע העולם כדי להודיע על העלאת גיל הפרישה והמע"מ

ראש הממשלה מדוודב הציג תוכנית להעלות את גיל הפרישה לנשים מ-55 ל-63, ולגברים מ-60 ל-65 ■ המע"מ יעלה מ-18% ל-20%

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ליד גביע העולם בכדורגלצילום: SERGEI KARPUKHIN/רויטרס
רויטרס

ממשלת רוסיה רוצה להעלות את גיל הפרישה לגברים ולנשים ולהעלות את המע"מ, צעדים לא פופולריים שאמורים להקל את מצוקת המזומנים בקופת האוצר של המדינה, אמר היום ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדוודב.

בכירים ברוסיה, ובכלל זה הנשיא ולדימיר פוטין, מדברים מזה זמן רב על הצורך להעלות את גיל הפרישה אולם נמנעו מלעשות כן, בין השאר מכיוון שצעד כזה עלול לעורר חוסר שביעות רצון בציבור ולפגוע בפופולריות הפוליטיקאים.

עם זאת, מדוודב אמר ביום חמישי כי הממשלה, אשר מונתה מחדש בחודש שעבר על ידי פוטין לאחר בחירתו מחדש לכהונה נוספת בת שש שנים, נאלצה לנקוט בצעדים כדי להגן על מסגרת התקציב על רקע התכווצות כוח העבודה ברוסיה.

"נערכנו מזה זמן רב להעלאת גיל הפרישה והגענו לנקודה זו רק עכשיו", אמר מדוודב בהודעה שפורסמה במקביל לפתיחת משחקי גביע העולם ברוסיה.

מדוודב במסיבת עיתונאיםצילום: רויטרס

מדוודב אמר כי הממשלה רוצה להעלות את גיל הפרישה לגברים מ-60 ל-65 ואת גיל הפרישה לנשים מ-55 ל-63. השינויים יוכנסו לתוקף בהדרגה, החל משנת 2019.

תקציב משרד האוצר של רוסיה סובל מעלייה במספר הפנסיונרים במדינה ומהתכווצות כוח העבודה כתוצאה משיעור הילודה הנמוך של ראשית שנות ה-2000.

העלאת גיל הפרישה תאפשר לממשלה להגדיל את תשלומי הפנסיה ולהקצות תקציבים לעידוד הצמיחה הכלכלית לנוכח הסנקציות שהוטלו על רוסיה על ידי מדינות המערב.

מדוודב אמר כי ממשלתו גם רוצה להעלות את שיעור המע"מ מ-18% ל-20%. העלאה בשיעור זה תגדיל את הכנסות הממשלה ב-600 מיליארד רובל (9.64 מיליארד דולר) בשנה, אמר סגן ראש הממשלה אנטון סילואנוב.

לדבריו, העלאת המע"מ תגרום להתייקרות מחירים, ותוסיף 1.5% למדד המחירים לצרכן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker