לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום בפסגת G7 כי העלה בפני בעלות הברית הקרובות ביותר לארה"ב הצעה דרמטית לבטל את כל המכסים על מוצרים ושירותים. זאת, אפילו כשאיים לסיים את הסחר עם עמיתותיו אם אלה לא יפסיקו את מה שהוא מגדיר נוהלי הסחר הלא הוגנים שלהן.

הנשיא האמריקאי אמר בפני עיתונאים בפסגת G-7 שנערכת בקוויבק, קנדה, כי ביטול של כל חסמי הסחר יהיה "הדבר האולטימטיבי", אולם הוא הפנה את כעסו כלפי מה שכינה "מכסים מגוחכים ובלתי מקובלים" על מוצרים אמריקאיים והבטיח להיפטר מהם. "זה יפסיק, או שנפסיק את הסחר עמן. אנחנו כמו הקופה הקטנה שכולם גונבים ממנה, וזה עומד להסתיים".

כמה מדינות אמרו כבר כי יגיבו למכסים החדשים על פלדה ואלומיניום שהטיל טראמפ עם מכסים משלהן. "אם הן יגיבו", אמר טראמפ, "הן יעשו טעות".

טראמפ, מרקל ושינזו אבה ראש ממשלת יפן, בפסגת G7צילום: JESCO DENZE, חשבון האינסטגרם הרשמי של מרקל

טראמפ חזר והדגיש כי השיחות הפרטיות שלו עם עמיתותיו היו חיוביות, והוסיף כי "היחסים שלי עם אנשים, מנהיגי המדינות האלה, היו...אדרג אותם בין 0 ל-10, ואגיד 10".

הוא גם הבהיר עד כמה הוא זועם על המדיניות ארוכת השנים בנוגע לסחר, שלדבריו פגעה בעובדים האמריקאים וחתרה תחת הביטחון הלאומי של ארה"ב על ידי כך ש"החלישה את המאזן שלה".

טראמפ אמר כי ארה"ב ממשיכה לשאת ולתת עם מקסיקו וקנדה בנוגע להסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה - נפט"א, שלדבריו הוא אחד ההסכמים הגרועים ביותר שעליהם חתמה ארה"ב. הוא הוסיף כי ארה"ב אולי תצטרך לשאת ולתת על הסכמים נפרדים עם מקסיקו ועם קנדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker