מדליית כסף: המדינה שמתכוונת להכפיל את כריית הזהב ולהשיג את סין

תעשיית כריית הזהב הרוסית כמעט הכפילה את התפוקה שלה בשני העשורים האחרונים, ולא מתכוונת לעצור

סוכנויות הידיעות
זהב
צילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

חברות כריית הזהב הגדולות ברוסיה מתכננות להגדיל את התפוקה שלהן כמעט פי שניים, מה שעשוי להפוך את רוסיה ליצרנית השניה בגודלה בעולם של המתכת היקרה, כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית RT.

רוסיה נמצאת כיום במקום השלישי בעולם בכריית זהב, אחרי אוסטרליה וסין. עם זאת, המצב הזה ישתנה בתוך פחות מעשור, לפי דברים שאמר מיכאיל לסקוב, סמנכ"ל במכון לגיאוטכנולוגיה, לעיתון "ודמוסטי".

ב-2017 נכרו ברוסיה 8.8 מיליון אונקיות זהב, אשר היוו 8.3% מהתפוקה העולמית, לפי נתונים של חברת הייעוץ הבריטית מטאל פוקוס שצוטטו בתקשורת הרוסית. מאגרי זהב חדשים שהתגלו ברוסיה יאפשרו לחברות הכריה להגדיל את התפוקה שלהן במחצית בתוך שבע שנים. עד 2030, התפוקה צפויה לגדול לכמעט 8 מיליון אונקיות.

תעשיית כריית הזהב הרוסית כמעט הכפילה את התפוקה שלה בשני העשורים האחרונים. החברות המקומיות כרו 2,189 טונות של זהב בעשור האחרון, לפי התאחדות יצרניות הזהב של רוסיה.

בתחילת השנה עקפה רוסיה את סין ונהפכה למחזיקה החמישית בגודלה בעולם של זהב. הבנק המרכזי של רוסיה החזיק, נכון לחודש ינואר, 1,857 טונות של זהב, יותר מ-1,843 טונות זהב שהחזיק הבנק המרכזי של סין. רוסיה הגדילה את אחזקותיה בכל חודש מאז מארס 2015, לפי בלומברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ