צפו בראיון של מנכ"ל אפל

טים קוק: "לא חושש ממלחמת סחר; מאמין שהצדדים יראו שכולם רק מפסידים"

בראיון ל-CNN אמר קוק כי הוא לא סבור שמחיר האייפון יתייקר בעקבות המכסים של טראמפ, הודה כי הוא משתמש יותר מדי באייפון שלו והסביר מדוע לא ירוץ למשרה פוליטית

CNN
מנכ"ל אפל טים קוק
צילום: בלומברג
CNN

מנכ"ל אפל, טים קוק, אינו חושש מהמכסים שמטילה ארה"ב ולא צופה כי יגרמו להתייקרות מכשיר הדגל של החברה, אייפון. בראיון ללורי סגל ב-CNN אמר קוק כי הוא לא צופה שתפרוץ מלחמת סחר כוללת ואמר: "אני לא חושב שעל האייפון יוטל למכס". בנוסף, הוא הודה כי הוא משתמש באייפון שלו יותר מדי והסביר מדוע הוא אינו חושש מהשתלטות המכונות על העולם.

קוק, שביקר באפריל את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ודן עמו בסוגיית הסחר, אמר ל-CNN גם כי הוא אופטימי מאוד בנושא, ולא צופה כי ארה"ב תחריף את מאבקי הסחר שלה עם מדינות אחרות. "אף אחד לא ירוויח מכך", אמר. "זה יהיה מצב שבו כולם מפסידים, וכשהעובדות כל כך ברורות כמו במצב הזה, אני מאמין ששני הצדדים יראו את זה".

דבריו של קוק מגיעים על רקע מתיחות גדולה בין ארה"ב למדינות אחרות בשל המדיניות הפרוטקציוניסטית שמקדם טראמפ. בשבוע שעבר הודיע ממשל טראמפ כי יממש את תוכניתו למכסים על סחורות מיובאות בשווי 50 מיליארד דולר מסין, וביום שישי אמר כי יטיל מכסים על ייבוא פלדה ואלומיניום מקנדה, מקסיקו והאיחוד האירופי. עד כה, אף אחת מהמדינות לא איימה במכסים ישירות על האייפון, והיות שהאייפון מיובא לארה"ב כמוצר מוגמר, אפל לא צריכה לדאוג בגלל המכסים שיוטלו על רכיבים סינים רבים, לדברי האנליסטית וירג'יניה האוורד מגרטנר.

קוק נשאל בראיון בנוגע לכלים החדשים שהציגה אפל כדי לאפשר לאנשים לשלוט בכמות הזמן שהם מבלים עם האייפון. הוא הודה כי גילה בעזרת אחד הכלים האלה כי הוא עצמו משתמש באייפון יותר מדי, ואמר כי "מעולם לא רצינו שאנשים יבלו הרבה זמן עם המכשיר". כשנשאל על החששות מהשתלטותם של מכונות ורובטים על העולם אמר: "אני לא מאמין שהמכונות ישתלטו על העולם ולא חושש מכך. אני חושש הרבה יותר מאנשים שחושבים כמו מכונות מאשר ממכונות שחושבות כמו אנשים. אנשים ששוכחים את האנושיות, שוכחים שיש לנו מחויבות גדולה יותר לחברה, הדברים האלה".

הראיון המלא עם טים קוקקרדיט: CNN

עוד נשאל קוק בראיון אם יש לו שאיפות פוליטיות, והשיב כי הוא לא אדם פוליטי. "אני לא בטוח שהייתי מסתדר טוב באווירה הזאת", אמר. "אני אוהב לבצע דברים, ואני לא אוהב את המכונה הפוליטית ברקע", אמר. הוא הוסיף כי הוא אוהב את אפל וחושב שהוא נמצא במקום שבו הוא יכול לתרום הכי הרבה.

התרגום באחריות TheMarker.הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker