לוגו בלומברג
בלומברג

מיקרוסופט רוכשת את גיטהאב (GitHub), מאגר הקוד הפתוח הפופולרי, תמורת 7.5 מיליארד דולר במניות, הודיעה היום ענקית הטכנולוגיה האמריקאית.

סגירת העסקה צפויה עד סוף השנה, מסרה מיקרוסופט. מניית מיקרוסופט מטפסת ב-0.7% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

"מיקרוסופט היא חברה שמציבה בראש את המפתחים, ובאיחוד הכוחות עם גיטהאב אנו מחזקים את מחויבותנו לחירות, פתיחות וחדשנות של מפתחים", אמר מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, בהודעה על העסקה.

בכירי גיטהאב העדיפו למכור את החברה מאשר לצאת בהנפקה, ובחרו ב מיקרוסופט , בין היתר משום שהתרשמו מהמנכ"ל סאטיה נאדלה - כך אמר לבלומברג מקור שביקש להישאר בעילום לפני ההודעה על העסקה.

הערכת השווי האחרונה של גיטהאב, ב-2015, היתה של 2 מיליארד דולר.

העסקה מספקת עתיד לגיטהאב, שניסתה בתשעת החודשים האחרונים למצוא מנכ"ל חדש. החברה עדיין לא רשמה רווח מהשירות הפופולרי שלה, שמאפשר למתכנתים לשתף את העבודות שלהם ולשתף פעולה זה עם זה. למיקרוסופט, שמשתמשת יותר ויותר בתוכנת קוד פתוח, תסייע העסקה בכך שתספק לה כלי תכנות חדשים ותכניס לשורותיה חברה שנהפכה לחלק חשוב באופן שבו מיקרוסופט כותבת את התוכנה שלה.

גיטהאב היא כלי חשוב וחיוני למפתחים. תאגידים רבים, כולל מיקרוסופט וגוגל, משתמשים בו כדי לאחסן את הקוד שלהן ולשתף פעולה. החברה היא גם מעין רשת חברתית למפתחים. אף שההפסדים של גיטהאב היו גדולים – היא הפסידה 66 מיליון דולר בשלושה רבעונים ב-2016 – היא רשמה הכנסות של 98 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של אותה שנה.

באוגוסט הודיעה גיטהאב כי היא מחפשת מנכ"ל שיחליף את כריס ונסטראת', אחד המייסדים של החברה. בינתיים, חוליו אוואלוס, הסמנכ"ל העסקי, הצטרף לדירקטוריון ונטל על עצמו חלק גדול מהניהול היומיומי של החברה.

הפלטפורמה של גיטהאב מארחת 27 מיליון מפתחים שעובדים על 80 מיליון מיזמי קוד פתוח. מיקרוסופט, שבעבר התנגדה לפיתוח מסוג זה של תוכנת קוד פתוח, היא כיום אחת התורמות הגדולות ביותר לגיטהאב. נאדלה עושה כעת מאמצים לנתק את החברה מהתלות המוחלטת שלה במערכת ההפעלה שלה, וינדוס, ולהתמקד יותר בפיתוח בתוך החברה עם לינוקס. לכן, צריכה מיקרוסופט דרכים חדשות להתחבר לקהילת המפתחים הרחבה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום