ביטחון המנכ"לים בארה"ב בשיא; יותר ממחצית מתכוונים לגייס עובדים חדשים

כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח השנה ב-2.9% לפי הסקר הרבעוני של ביזנס ראונדטייבל

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביטחון המנכ"לים של החברות המובילות בארה"ב עלה לשיא ברבעון הראשון של השנה, ולמעלה ממחצית ממנהלי החברות אמרו כי בכוונתם לגייס עובדים חדשים, לפי סקר המנכ"לים הרבעוני של קבוצת ביזנס ראונדטייבל (Business Roundtable).

מדד התחזית הכלכלית של ביזנס ראונדטייבל עלה ברבעון הראשון של 2011 לרמה של 113 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז החל להתפרסם המדד בשנת 2002 - לעומת רמה של 101 נקודות ברבעון הקודם. השיא הקודם של המדד, 104 נקודות, נרשם ברבעון הראשון של שנת 2005.

אף אחד מ-142 המנכ"לים שהשתתפו בסקר לא צפה ירידה במכירות החברה שתחת ניהולו במהלך שישה החודשים הקרובים, ו-92% מהמנכ"לים העריכו כי צפויה עלייה במכירות. 52% מהמנכ"לים אמרו כי בכוונתם לגייס עובדים - השיעור הגבוה ביותר מאז החלו להיערך הסקרים של ביזנס ראונדטייבל בשנת 2002 - לעומת 45% שאמרו זאת ברבעון הרביעי של 2010.

המנכ"לים שהשתתפו בסקר העירכו בממוצע כי כלכלת ארה"ב תרשום השנה צמיחה של 2.9% לעומת תחזית לצמיחה של 2.5% בסקר הקודם.

סקר המנכ"לים נערך בין תאריך ה-28 בפברואר ל-18 במארס ונועד לספק תחזית של בכירי המגזר העסקי בארה"ב בתחום המכירות, השקעות הון, אבטלה וצמיחה כלכלית בארה"ב בשישה החודשים הקרובים. קבוצת ביזנס ראונדטייבל מאגדת קרוב ל-200 חברות אמריקאיות גדולות המעסיקות כ-12 מיליון עובדים ברחבי העולם ואשר מכירותיהן השנתיות מסתכמות בקרוב ל-6 טריליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker