לוגו בלומברג
בלומברג

אמריקאים רבים טוענים כי חיים שלווים ללא לחץ הם ההגדרה שלהם לעושר. אין זה מפתיע בהתחשב בכך שכסף, או ליתר דיוק - מחסור בכסף, הוא מקור מרכזי למתח. מסקר "מדד העושר המודרני" של חברת ההשקעות צ'ארלס שוואב, שנערך בקרב אלף נשאלים בני 75-21, עולה כי רק 11% מהאמריקאים אמרו כי בעלות על ממון רב היא ההגדרה שלהם לעושר.

בעוד שרוב הנשאלים בחרו באפשרויות בעלות מודעות עצמית גבוהה יותר להגדרה של עושר, הם לא נמנעו מלנקוב בתג מחיר. כך למשל, ביטחון כלכלי בארה"ב דורש 1.4 מיליון דולר בממוצע, לפי הסקר - וזאת לעומת 1.2 מיליון דולר בסקר שנערך בשנה שעברה. על פי הנשאלים, כדי להיחשב עשיר עליך להחזיק לפחות 2.4 מיליון דולר - אותו נתון כמו שנרשם בשנה שעברה.

המשתתפים בסקר התבקשו לציין מהי ההגדרה הפרטית שלהם לעושר. כשנשאלו מה גורם להם "להרגיש עשירים" בחיי היום-יום, 62% השיבו כי מדובר בבילוי עם המשפחה. 55% מהנשאלים אמרו שלבלות זמן עם עצמם גורם להם לתחושת עושר.

41% מהנשאלים אמרו כי לאכול בחוץ או להזמין אוכל גורם להם לתחושת עושר בחיי היום-יום שלהם. 31% מהנשאלים ציינו כי מנוי לשירותים כמו נטפליקס או ספוטיפיי גורם להם להרגיש עשירים. המספרים היו גבוהים עוד יותר בקרב דור ה-Y (המילניאלז), עם 44%, לעומת 29% בקרב בני דור ה-X ו-23% בקרב בני דור הבייבי-בום.

הבדלי תפיסת העושר בין הדורות

בני דור ה-Y היו גם אופטימיים יותר ביחס לעתידם הפיננסי. 64% מתוכם אמרו כי הם מאמינים שיהיו עשירים בנקודה מסוימת בחייהם, לעומת 22% מהבייבי בומרז. ייתכן שהצעירים אף מתכוונים להיעזר בהרגלים פיננסיים בריאים: 49% מהם אמרו כי הם מקפידים לאזן את תיק ההשקעות שלהם, לעומת 43% מהבייבי בומרז.

הסקר של חברת צ'ארלי שוואב מעלה כי אנשים שהכינו תוכניות פיננסיות לחסכונותיהם מרגישים יותר בטוחים בניהול הפיננסי היום-יומי. עם זאת, 52% מהבייבי בומרז אמרו כי לא היו להם תוכניות פיננסיות, מכיוון שלא היו להם מספיק חסכונות לתוכניות כאלה.

מה הופך את יומך לעשיר?

למרות הכל, הסקר מצא כי החלום האמריקאי עדיין לא מת. 49% מהנשאלים אמרו כי המפתח לעושר הוא חיסכון והשקעה. 40% אמרו כי המפתח לעושר טמון בעבודה קשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker