פול אלן: ביל גייטס זמם לגזול את מניותי במיקרוסופט כשעברתי טיפול נגד סרטן

בספר חדש ומעורר מחלוקת מביע פול אלן מרמור על כך שלא זכה למספיק קרדיט עבור תרומתו לייסוד ענקית הטכנולוגיה

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביל גייטס זמם לקחת מניות במיקרוסופט משותפו פול אלן בתקופה שבה עבר האחרון טיפולים נגד מחלת הסרטן, כך מאשים אלן בספר חדש. הספר האוטוביוגרפי של אלן, אשר נקרא , "Idea Man: A Memoir by the Co-founder of Microsoft", צפוי לצאת לאור ב-17 באפריל, אך "וול סטריט ג'ורנל" השיג גירסה ראשונית שלו. חלקים מהספר גם פורסמו באתר המגזין "ואניטי פייר" ביום רביעי.

הספר מערער לראשונה על כמה מהפרטים החשובים בהיסטוריה של מיקרוסופט, ומציג באור חדש את מערכת היחסים בין גייטס לבין שותפו לשעבר אלן. גייטס, אשר אינו חבר קרוב של אלן אך היה עמו עד עכשיו ביחסים תקינים, כעס על האופן שבו הוא מוצג בספר, אמרו מקורבים לשניים ל"ג'ורנל". "אף שהזיכרון שלי לגבי כמה מהאירועים עשוי להיות שונה משל פול, אני מעריך את החברות בינינו ואת התרומה החשובה שלו לעולם הטכנולוגיה ולמיקרוסופט", כתב גייטס בתגובה.

צילום: אי–פי

בכירים לשעבר במיקרוסופט ערערו גם הם על כמה מהפרטים בספר, ואמרו כי חלק מן העובדות בו אינן מדויקות. לפי ה"ג'ורנל", אמרו אותם גורמים כי אלן טען בספר שהיה נוכח בכמה פגישות שבהן ידוע כי לא באמת נכח, ותיאר את עצמו מבצע מעשים שגייטס ביצע.

כמו כן, אלן הציג עצמו בספר כמי שהגה רבים מהרעיונות החשובים ביותר של מיקרוסופט, והפחית מחשיבות התפקיד שמילא גייטס בחלק מהמקרים. בספר נשמעת נימה מרירה על כך שאלן לא קיבל את הקרדיט הראוי לו.

אלן, אשר לפי מקורבים היה זה שעודד את גייטס לעזוב את לימודיו בהרווארד ולהקים את מיקרוסופט ב-1975, עזב את החברה לאחר שאובחן כחולה בסרטן ב-1982. לפי הספר, באותה שנה שמע אלן במקרה שיחה בין גייטס לבין סטיב באלמר, שכיום מכהן כמנכ"ל מיקרוסופט, ובה דנו השניים בחוסר יעילותו של אלן והעלו את האפשרות להקטין את הנתח שלו בחברה באמצעות הנפקת מניות נוספות לעצמם ולבעלי מניות נוספים בחברה. אלן התפרץ לתוך החדר והתעמת עם השניים, אשר התנצלו ונסוגו מהתוכנית.

ואולם לדברי אלן, גייטס הצליח עוד מוקדם יותר לנגוס בנתח שלו במיקרוסופט. לפי הספר, באמצע שנות ה-70, כשהחברה רק הוקמה, ביקש גייטס מאלן נתח של 60% בשותפות ביניהם, בשל תרומתו הגדולה יותר ליצירת תוכנת MITS Altair 8800, ומאוחר יותר הגדיל את הנתח שלו ל-64%, בהסכמתו של אלן. לטענת אלן, גייטס כעס כאשר בשנות ה-80 המוקדמות ביקש ממנו שותפו להגדיל בחזרה את הנתח שלו במיקרוסופט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker