סוכנויות הידיעות

מוריס לוי, לשעבר מנכ"ל פובליסיס וכיום יו"ר ענקית הפרסום הצרפתית, צופה כי בעתיד הקרוב גורמי צד שלישי ישמשו מתווכים בין חברות המדיה החברתית לבין לקוחותיהן, יגבו הכנסות מחברות ויחלקו חלק מהכסף הזה למשתמשים בתמורה לכך שהם משתפים את המידע שלהם. "כבר עכשיו נשמעים קולות שמדברים על מונטיזציה", אמר לוי בראיון ל-CNBC.

"אני יודע שחלק מהממשלות לא תומכות בכך, אבל יש לקוחות שאומרים, 'יש כאן עושר גדול של מידע שאתם משתמשים בו, והדבר היחיד שאני מקבל זה שירות חינם. אבל אתם מקבלים ממני הרבה יותר, אולי אני צריך לקבל נתח מההכנסה הזאת'", אמר. "ואני משוכנע שזה יהיה העתיד".

כיום אנשים שמשתמשים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, מקבלים גישה לשירות שניתן להם חינם בתמורה לכך שהחברה משתמשת במידע שלהם כדי להציג להם מודעות מותאמות אישית. סביב המודל הזה עלו באחרונה סימני שאלה, לאחר שהתגלה כי המידע של 87 מיליון משתמשי פייסבוק שותף עם חברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

"מנקודת המבט שלי, של עולם הפרסום, אנחנו נראה הרבה שינויים בעתיד", אמר לוי ל-CNBC. הוא ציין בדבריו את חוקי המידע החדשים של האיחוד האירופי (GDPR) שנכנסו לתוקף ביום שישי. החוקים מחייבים חברות להיות ברורות יותר בכל הנוגע להסכמת הגולשים לשימוש במידע שלהם ולאפשר להם לבקש שחברות ימחקו את כל המידע עליהם.

"ככל שאנחנו מדברים יותר על השימוש במידע, יהיו יותר אנשים שיאמרו 'היי, חבר'ה, איפה הכסף שלי, אתם משתמשים במידע שלי, אתם משתמשים בכל מה שקשור אליי - אבל אני רוצה נתח מההכנסות שלכם'. והם מאמינים שזה מה שיקרה מחר", אמר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker