"דויטשה בנק מחסל פעילותו בשוקי מניות ברחבי העולם; יפטר 10,000 עובדים"

אחד מכל 10 עובדים של הבנק הגדול בגרמניה יפוטר, לפי "וול סטריט ג'ורנל" ■ יצמצם בחדות את נוכחותו בשוק המניות בארה"ב, וכבר החל בקיצוץ פעילותו במרכז אירופה, במזרח התיכון ובאפריקה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דויטשה בנק
דויטשה בנקצילום: LUKE MACGREGOR/רויטרס

דויטשה בנק גיבש תוכנית לקיצוץ של כמעט 10,000 משרות, או 1 מכל 10 עובדים של הבנק הגדול בגרמניה, במסגרת צעדים לצמצום ההוצאות, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". יישום הקיצוצים יתבצע במהלך השנה ובשנה הבאה.

במסגרת שורה של צעדי ארגון מחדש שעליהם צפוי הבנק להודיע באסיפה השנתית של בעלי המניות ביום חמישי, מתכוון דויטשה לחסל את פעילותו במספר שוקי המניות ברחבי העולם, לפי דיווח סוכנות הידיעות בלומברג. הבנק יצמצם בצורה חדה את נוכחותו בשוק המניות בארה"ב, וכבר החל לצמצם את פעילותו במרכז אירופה, במזרח התיכון ובאפריקה, אמרו לבלומברג אנשים המעורים במצב.

ההחלטה באה בעקבות בחינה מקיפה של עסקי המניות הגלובליים של הבנק. המנכ"ל הטרי של דויטשה בנק כריסטיאן סואינג כבר אותת כי הבנק יצמצם את פעילותו בתחום השירותים לקרנות גידור וכי המסחר במניות גם הוא יושפע, אמרו המקורות לבלומברג.

דסק המסחר בניירות ערך במזרח אירופה ומרכזה, המזרח התיכון ואפריקה (CEEMEA) הוא אחד התחומים שבהם דויטשה בנק בוחן מחדש את פעילותו, אמרו האנשים.

כריסטיאן זווינג, דויטשה בנק
מנכ"ל דויטשה בנק כריסטיאן סואינגצילום: Krisztian Bocsi/Bloomberg

סואינג התחייב בעבר לבצע ארגון מחדש נרחב בפעילות בנק ההשקעות כדי למקד את פעילותו בתחומים הקשורים באופן ישיר יותר לחברות אירופאיות.

דויטשה הודיע בחודש שעבר גם כי בכוונתו לצמצם את פעילות המסחר והמכירות של אג"ח בארה"ב, ולהקטין את פעילות המימון התאגידי בארה"ב ובאסיה, בנוסף לבחינה המקיפה של פעילותו בתחום המניות. צעדים אלו יגררו קיצוצים משמעותיים בכוח העבודה, אמר אז הבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker