צוקרברג ממשיך במסע ההתנצלויות: יופיע היום בפרלמנט האירופי

מנכ"ל פייסבוק צפוי להשמיע טון פייסני ולהדגיש את מחויבותה של הרשת החברתית להגנה על הגולשים באירופה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוקרברג בשימוע
מארק צוקרברג במהלך השימוע בסנאטצילום: Andrew Harnik/אי־פי

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג צפוי להשמיע היום (ג') טון פייסני כשידבר בפני חברי הפרלמנט האירופי, בתחנה נוספת במסע ההתנצלויות שלו בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה.

צוקרברג יאמר שוב כי פייסבוק לא עשתה מספיק כדי למנוע שימוש לרעה במידע ברשת החברתית, לפי קטע מדברים מוכנים מראש שהוכנו לקראת השימוע, אשר הגיע לידי "ניו יורק טיימס". "בין אם מדובר בפייק ניוז, התערבות זרה בבחירות או מפתחים שהשתמשו לרעה במידע על אנשים, לא ראינו את האחריות שלנו בצורה רחבה מספיק", נכתב בדבריו של צוקרברג. "זו היתה טעות, ואני מתנצל".

הדברים דומים מאוד לדברים שאמר צוקרברג לחברי הקונגרס האמריקאי בחודש שעבר, כשנסע לוושינגטון לשימוע בן יומיים. במארס נחשף כי חברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה השתמשה בצורה לא הולמת במידע על עשרות מיליוני משתמשי פייסבוק כדי לבנות פרופילים על בוחרים בארה"ב, מה שהצית סערה בארה"ב ובעולם כולו.

מאז פרסם צוקרברג התנצלות פומבית על השערוריה, לקח עליה אחריות והתחייב להגביר את המאמצים להגן על הגולשים. פייסבוק גם הודיעה על הגדרות פרטיות ואבטחה חדשות והחלה במסע פרסום שבו התחייבה "לנקות" את הרשת החברתית.

צוקרברג היה בשבועות האחרונים תחת לחץ להופיע בפני חברי הפרלמנט האירופי, שעשו מאמצים גדולים יותר מעמיתיהם האמריקאים לרגולציה על ענקיות הטכנולוגיה. הופעתו בפני הפרלמנט מגיעה ימים ספורים לפני שהאיחוד האירופי יציג רגולציות חדשות שנועדו להגן על פרטיות המידע ברשת. במסגרת הכללים החדשים, לרגולטורים תהיה סמכות לקנוס חברות בשיעור של עד 4% מההכנסות הגלובליות שלהן על הפרות – סכום השווה ל-1.6 מיליארד דולר במקרה של פייסבוק.

צוקרברג צפוי לומר היום כי פייסבוק "מחויבת לאירופה", לפי הטקסט המוכן. הוא מתכוון לתת כדוגמה את המטה האירופי של פייסבוק באירלנד, וכן את המשרדים שלה בלונדון, שם יש לפייסבוק את צוות המהנדסים הגדול ביותר מחוץ לארה"ב. "עד סוף 2018, פייסבוק תעסיק 10,000 אנשים ב-12 ערים באירופה, לעומת 7,000 כיום. ונמשיך להשקיע", יאמר צוקרברג. "אירופה היא חלק גדול וחשוב מאוד מהקהילה הגלובלית שלנו".

אחרי שידבר בפרלמנט האירופי, צפוי צוקרברג לבקר ביעדים נוספים באירופה. מחר הוא יאכל ארוחת צהריים עם נשיא צרפת עמנואל מקרון בפריז, על מנת לדון במגוון נושאים. הוא גם ישתתף בכנס Viva Technology בפריז ביום חמישי, שם יתראיין על הבמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker