הדבר שהפחיד את ביל גייטס בפגישה עם טראמפ, ואיזו שאלה שאל הנשיא פעמיים

לדברי המיליארדר, היה עליו להסביר לנשיא בשני מפגשים שונים מה ההבדל בין HIV ל-HPV

סוכנויות הידיעות
ביל גייטס
ביל גייטסצילום: REUTERS

בסרטון וידאו שצץ אתמול (ה') נראה ביל גייטס משועשע קמעה, בעודו מתאר את פגישותיו עם הנשיא דונלד טראמפ. לדברי המיליארדר, היה עליו להסביר לנשיא בשני מפגשים שונים מה ההבדל בין HIV ל-HPV.

הסרטון של מייסד מיקרוסופט נואם באירוע של קרן ביל אנד מלינדה גייטס שודר אתמול ברשת MSNBC. לדברי גייטס, הוא נפגש עם טראמפ פעמיים, במהלך תקופת המעבר ושוב במארס 2017. בשתי הפעמים טראמפ ביקש ממנו שיסביר לו את ההבדל בין HIV, נגיף הכשל החיסוני האנושי שגורם לאיידס, לבין HPV, נגיף הפפילומה האנושי, שמועבר ביחסי מין ועלול לגרום לסרטן.

ביל גייטס

הקרן של בני הזוג גייטס השקיעה מאות מיליוני דולרים במאבק ב-HIV ובאיידס ברחבי העולם. טראמפ גם שאל את גייטס לגבי הסיכונים שבחיסון הפפילומה ואמר כי הוא שוקל להקים ועדה שתבדוק אותם. "אמרתי לו 'לא, זה לא יוביל לשום מקום. אל תעשה זאת'".

גייטס אמר גם כי דחה את הצעתו של טראמפ לכהן כיועץ מדעי של הבית הלבן, וכי לא נפגש עמו לפני הבחירות – אך הצליח להתחמק מפגישה עם טראמפ במהלך מסע הבחירות שלו.

גייטס סיפר כי ראה את טראמפ בתצוגת סוסים בפלורידה עם בתו. טראמפ ככל הנראה סילק אותה, נסע ואז חסר במסוק כדי "לתתכניסה מרשימה".

כשגייטס נפגש עם טראמפ לאחר הבחירות, התנהלה ביניהם שיחה מביכה לגבי הבת של גייטס, ג'ניפר בת ה-22. "זה היה קצת מפחיד לראות כמה הוא התעניין באיך שהיא נראית. מלינדה כלל לא אהבה את זה", אמר גייטס לקול צחוקו של הקהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום