לוגו רויטרס
רויטרס

מובילאיי , יצרנית מערכות הבטיחות והמכוניות האוטונומיות הישראלית שבבעלות אינטל, הודיעה כי חתמה על חוזה לאספקת טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית לשמונה מיליון מכוניות של יצרנית רכב אירופית, כך מסר גורם בחברה לרויטרס. תנאי העסקה וזהות יצרנית הרכב לא פורסמו.

העסקה, אחת הגדולות בתולדותיה של מובילאיי, היא סימן לכך שיצרניות מכוניות וספקיות מאיצות את החדרת טכנולוגיות נהיגה אוטונומית, כמו נהיגה בכביש מהיר ובלימת חירום, כדי לייצר הכנסות בעוד שטכנולוגיית המכונית האוטונומית המלאה צפויה להיכנס לשימוש רק בעוד שנים.

העסקה לאספקת מערכות טכנולוגיית נהיגה אוטונומית תחל ב-2021, כששבב EyeQ5 של אינטל, שמיועד לשימוש בנהיגה אוטונומית מלאה, יושק כשדרוג של שבב EyeQ4 שיופץ בעוד כמה שבועות, כך אמר ערן דגן, סגן נשיא פיתוח ואסטרטגיה במובילאיי. אינטל ומובילאיי מתחרות בכמה חברות בפיתוח השבבים לנהיגה אוטונומית, ביניהן אינבידיאה, באספקת המוח והעיניים למכוניות האוטונומיות.

המערכות של מובילאיי יהיו זמינות במגוון דגמים של יצרנית הרכבים האירופית, אך הנהג יצטרך להישאר ליד ההגה ולהיות עירני בזמן הנהיגה האוטונומית. מובילאיי, שנרכשה על ידי אינטל תמורת 15.3 מיליארד דולר, מסרה כי 27 מיליון מכוניות שנמצאות כיום על הכבישים משתמשות במערכות שייצרה.

"אנו צופים כי עד סוף 2019 יהיו יותר מ-100 אלף מכוניות ברמה 3, שבהן מותקנות מערכות של מובילאיי", אמר אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי. "רמה 3" הוא מצב שבו המכונית נוסעת באופן אוטונומי, אך הנהג חייב להישאר ליד ההגה ויש לו 10 שניות להגיב במקרה הצורך.

מובילאיי משתפת פעולה עם מספר יצרניות מכוניות, ביניהן ג'נרל מוטורס, ניסאן, אאודי, ב.מ.וו, הונדה, פיאט-קרייזלר והחברה הסינית ניאו, על מנת לספק את מערכות רמה 3 עד שנה הבאה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker