לא מוותרים: סוכל ניסיון נוסף לפוצץ את צינור הגז ממצרים לישראל

שישה מחבלים גברו על השומר במסוף הגז באל-סביל ושתלו מטען חבלה במקום, שלא התפוצץ

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חוליית מחבלים ניסתה היום לפוצץ את צינור הגז הטבעי ממצרים לישראל, בפעם השנייה בתוך חודשיים ופחות משבועיים לאחר חידוש אספקת הגז, אולם כשלה לאחר שהניסיון נכשל - כך דיווחה היום סוכנות הידיעות אי-פי.

לפי הדיווח, ששה מחבלים הצליחו לגבור הבוקר על השומר הבודד במסוף הגז באל-סביל, כפר השוכן מערבית לאל-עריש. המחבלים שתלו חומרי נפץ במתקן וברחו, אולם שעון העצר כשל והמטען לא התפוצץ. חיילים נטרלו את המטען לאחר מכן.

פיגוע חבלני בצנרת הולכת הגז בחצי האי סיני הביא לפני חודש וחצי להשבתתה, כשברקע נמשכות התהפוכות הפוליטיות בעולם הערבי ומתעצב השלטון החדש במצרים. ב-15 במארס הגז המצרי חזר לזרום לישראל.

צינור, גז, נפט, התפלה, חדרה

הזרמת הגז הטבעי לישראל הופסקה ב-5 בפברואר בעקבות פגיעה חבלנית בתחנת מדידה שלאורך צנרת הגז לירדן, הממוקמת בחצי האי סיני, כ-30 ק"מ מן התשתית לישראל. חברת הגז המצרית EGAS החליטה אז על השבתת מערכת ההולכה כולה, וחידוש הזרמת הגז לישראל אמור היה להתבצע בתוך ימים. בחלוף מספר ימים דיווחה EMG כי החידוש יבוצע עד ה-17 בפברואר. ואולם אז הודיעה EGAS כי השלכות הפגיעה בצנרת ניכרות גם בתשתית המקבילה המוליכה את הגז לישראל - ודחתה את מועד הזרמת הגז לסוף פברואר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker