צפו בנסיעה המסחררת: אילון מאסק מציע סיבוב חינם במנהרה הענקית שלו

המנהרה תסיע הולכי רגל בתאי נוסעים ומכוניות על גבי מזחלת חשמלית; מאסק יציע נסיעות בחינם בחודשים הקרובים בכפוף לאישור הרשויות – ומבקש לכרות 100 ק"מ של מנהרות נוספות

סוכנויות הידיעות
מנהרת המכוניות של מאסק מנקודת מבט של הנהג
מנהרת המכוניות של מאסק מנקודת מבט של הנהגצילום: בורינג קומפני

אילון מאסק כמעט סיים לכרות את מנהרת המכוניות הענקית של חברת בורינג שבבעלותו, מנהרת הותורן, והוא מציע עתה סיבוב בחינם למבקרים בלוס אנג'לס. בסרטון ששיתף מאסק באינסטגרם נראית הנסיעה מנקודת מבטם של הנוסעים במכונית בה.

מנהרות תת קרקעיות הן החזון של מאסק, היזם רב הפעלים, לפתרון בעיות הפקקים בעולם. המנהרה שכרייתה הסתיימה בלוס אנג'לס היא חלק ממערכת תחבורה בשם לופ, שמסיעה אנשים במכוניותיהם שלהם או בתאי נוסעים המיועדים להולכי רגל ורוכבי אופניים במהירות גבוהה - ולעקוף כך את הפקקים הקשים בלוס אנג'לס.

מאסק, המייסד והמנכ"ל של חברת המכוניות החשמליות טסלה וחברת החלל ספייס-אקס המשגרת טילים לטיסות רב פעמיות לחלל, אמר כי יציע לציבור נסיעות חינם בלופ בחודשים הקרובים, אם החברה תקבל אישור מהרשויות.

המנהרה הנוכחית היא באורך של כ-4 ק"מ ומשתרעת מתחת למערב לוס אנג'לס. מאסק מתכנן רשת מנהרות באורך של 100 ק"מ שתהיה אחת ממערכות התחבורה התחתית הגדולות בארה"ב. כמו כן רוצה מאסק לחבר את ניו יורק לוושינגטון.  המכוניות צפויות לנוע במנהרה במהירות של כ-200 קמ"ש.

אילון מאסק במסיבת עיתונאים ב–2014.  הוא שואף ליצור שתל שיכניס את נושאו לאינטרנט
אילון מאסקצילום: Jae C. Hong / AP

לדברי מאסק, הולכי רגל ורוכבי אופניים יהיו בעלי עדיפות בגישה למנהרות. מחיר הכרטיס יהיה נמוך ממחיר נסיעה באוטובוס, אמר מאסק.

נסיעה של מכוניות במנהרה תיעשה על גבי "מזחלת חשמלית" שתכניס אותן למנהרה, תסיע אותן בתוכה ותוציא אותן ממנה. באוגוסט 2017 הוא הציג סרטון של מכונית טסלה שנכנסת למנהרה במעלית.

The Boring Company will prioritize pedestrians and cyclists over cars

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

מאסק הציע גם להשתמש בחול מכריית המנהרות לבניית בתים בקליפורניה, שסובלת ממצוקת דיור. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker