ג'וליאני לא עובד פה יותר: ראש העיר לשעבר נאלץ להיפרד ממשרד עורכי הדין היוקרתי

מאז שנהפך לעורך הדין האישי של הנשיא טראמפ, ג'וליאני חזר לאור הזרקורים – למורת רוחה של החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רודי ג'וליאניצילום: Evan Vucci/אי־פי

עורך הדין האישי של הנשיא דונלד טראמפ, רודולף ג'וליאני, התפטר בפתאומיות ממשרד עורכי הדין שלו, שמיד לאחר מכן עירער על הצהרותיו האחרונות בנוגע הנשיא. ג'וליאני לקח חופשה ללא תשלום מהחברה בחודש שעבר, גרינברג טראוריג, כדי לייצג את טראמפ. אבל החברה, אחת הגדולות בארה"ב, אמרה ביום חמישי כי הוא כבר לא עובד שם.  

שותפים בחברה התרעמו על הערותיו הפומבית של ג'וליאני על התשלומים שעורך דין אחר של טראמפ, מייקל כהן, העביר כדי להבטיח את שתיקתה של שחקנית הפורנו סטורמי דניאלס. הנשיא הכחיש את ההאשמות.

ג'וליאני טען כי תשלומים כאלה הם דבר נפוץ בחברה שלו, אפילו ללא ידיעת הלקוחות. "זה כסף ששולם על ידי עורך הדין שלו, כפי שאני הייתי עושה, מכספי החברה" הוא אמר לפוקס ניוז. הוא הוסיף כי "מייקל דאג לדברים כאלה כמו שאני דואג ללקוחות שלי".

"ניו יורק טיימס" שאל את גרינברג טאוטריג על ההערות האלה בתחילת השבוע. זמן קצר לאחר שהתפטרותו של ג'וליאני התפרסמה, החברה ענתה. "אנחנו לא יכולים לדבר בשמו של ג'וליאני בעניין מה היתה הכוונה בהערות שלו", אמרה ג'יל פרי, דוברת מטעמה. "אם נדבר בשם עצמנו, אנחנו לא מאפשרים תשלומים מהסוג שנטען כי נעשו או אחרים מבלי הידע וההוראה של הלקוח".

טראמפ הכחיש כי ידע על התשלומים כאשר נעשו. ג'וליאני אמר כי הנשיא החזיר לכהן את התשלום עבורם – הסדר שלטענתו היה שגרתי. אבל ג'וליאני נאלץ לסגת מהרבה מההערות שלו. ג'וליאני צחק כאשר את הצהרת החברה. "ראשית כל, לא נראה לי שהם באמת מבינים מה שאמרתי", הוא אמר. הוא התכוון, לדבריו, להסכם השתיקה שכהן ניהל עליו משא ומתן. "זה חלק מאוד נפוץ של ההסכם. למעשה, כל עורך דין ינהל משא ומתן כזה עבור לקוח".  

מאוחר יותר ביום חמישי, ג'וליאני אמר כי בכירים בחברה מעולם לא הביעו חשש לגבי ההערות שלו. "הן מעולם לא העלו את הנושא", הוא אמר. "יש לי רגשות חיוביים כלפיהם, אבל בשבילי, זה מאפשר לדבר" באופן חופשי מבלי להיות מוטרד מהאופן שבו יגיבו בגרינברג טראוריג.

הוא אמר כי דחה שתי הצעות להנחות תוכנית רדיו בגלל בקשת המשרד להיות מחוץ לאור הזרקורים מאז סוף הקמפיין של טראמפ – שבו תמך במועמד לנשיאות באגרסיביות. "בשנה וחצי האחרונות לא הייתי בטלוויזיה", אמר ג'וליאני. "בכנות, אני מתגעגע לזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker