צפו בפרויקטי הענק של אוסטרליה: 100 מיליארד דולר על כבישים, רכבות ופס-רחב

ממשלת אוסטרליה אישרה תקציב לעשור הקרוב שיסייע לבנות תשתיות חדשות ולשפר קיימות; מהמטרות העיקריות - הקטנת עומס התנועה והתאונות ויצירת משרות

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מדבריות אוסטרליה
כדי לחצות את שביל לארפינטה נדרשת הליכה של שבועייםצילום: structuresxx / Getty Images IL

אוסטרליה היא אחת הכלכלות המצליחות ביותר בעולם. היא צמחה בעקביות וללא הפסקה במשך 26 שנים. בזכות רפורמות מבניות וכלכלה פתוחה, עודפי תקציב ממשלתיים והקרבה ללב הפועם של הכלכלה האסיאתית, נהנים תושביה מתמ"ג לנפש (במונחי שווי כח קנייה) של 52 אלף דולר – מה שהופך את אוסטרליה לאחת מעשרים המדינות העשירות בעולם.

החודש אישרה ממשלת אוסטרליה בתקציב השנתי שלה תוכנית לעשר שנים לבנייה ושיפור של תשתיות ברחבי היבשת. בזמן שבארה"ב תוכנית התשתיות הענקית שהבטיח הנשיא דונלד טראמפ מתעכבת ואין סימנים ליישומה באופק, האוסטרלים הקצו 100 מיליארד דולר לבניית כבישים, שדות תעופה, תשתיות תקשורת ושדרוגים.

ממשלת אוסטרליה, בראשותו של מלקולם טרנבול, הגדילה ב-25 מיליארד דולר את התקציב המוקדש לפרויקטים הרבים. עיקרם – מאמץ להקטין את עומס התנועה, שיפור הבטיחות ויצירת משרות.

1  - הפרויקטים נפרשים לרוחב היבשת

מפת פרויקטי התשתית המתוכננים באוסטרליה
מפת פרויקטי התשתית המתוכננים באוסטרליהצילום: ממשלת אוסטרליה

מפת הפרויקטים של ממשלת אוסטרליה מראה שמרביתם מתרכזים בריכוזי האוכלוסיה הגדולים – מדינת ניו סאות ויילס בדרום מערב, ויקטוריה בדרום, אולם גם בקווינסלנד בצפון מערב ובטסמניה. הפרויקטים כוללים שדות תעופה חדשים, כבישים ורכבות, ורשת פס רחב לאומית.

2  - פרויקט נמל התעופה מערב סידני

הדמיה שדה התעופה מערב סידני
הדמיה של שדה התעופה מערב סידני

עד 5.3 מיליארד דולר יושקעו בנמל תעופה שני לעיר סידני, הגדולה בערי אוסטרליה ומרכז העסקים שלה. השדה ימוקם בפרבר בדג'ריס קריק, 41 ק"מ ממרכז העסקים העירוני של העיר. הבנייה תתחיל בשלהי 2018. הממשלה הפדרלית של אוסטרליה צופה כי הפרויקט ייצור 4,000 משרות בשלב הבנייה הראשוני ו-35 אלף משרות ב-2035 ועד 60 אלף בהמשך. שדה התעופה יפעל 24 שעות ביממה.

בסרטון: בניית המנהרה לנמל התעופה

3  - מיליארד דולר להקלת הפקקים  

צילום: בלומברג

מיליארד דולר יוקדשו לפתיחת צווארי בקבוק עירוניים ולשיפור זרימת התנועה והבטיחות בערים, הבטיחה ממשלת אוסטרליה. עומס התחבורה באוסטרליה מגדיל את זמני הנסיעה בממוצע ב-28%, ועולה לעסקים במדינה 3.5 מיליארד דולר בשנה, לפי מחקר של חברת טום טום טלמטיקס, המפתחת מערכות GPS.

4 - כביש ברוס - מהמסוכנים בעולם – ישודרג ב-8.5 מיליארד דולר

אוסטרליה
אוסטרליהצילום: mvaligursky / Getty Images IL

עוד מיליארדים רבים יוקדשו לבנייה ושיפור של כבישים המשמשים לתעבורת משאיות תובלה – האמצעי העיקרי באוסטרליה. נתיבי תובלה ראשיים בטריטוריית צפון אוסטרליה יקבלו 1.5 מיליארד דולר לשדרוג. ברוס הייוויי, נתיב הנסיעה הראשי של מדינת קווינסלנד, מבריזביין לקיירנס, משתרע על 1,679 ק"מ, וישודרג בהשקעה של 8.5 מיליארד דולר. הוא נחשב לאחד הכבישים המסוכנים בעולם.

5  - רכבות ואינטרנט מהיר

פרויקט הרכבת מלבורן לבריזביין, שיושקעו בו 10 מיליארד דולר, יחבר בין ויקטוריה, ניו סאות ויילס וקווינסלנד. במסגרתו יונחו מאות קילומטרים של מסילות חדשות, מסדרונות חיבור חדשים יוגדרו, ויושלם בו נתיב תעבורה לתובלת מטענים.

בסרטון: פרויקט הרכבת מלבורן-בריזביין

רשת הפס הרחב הלאומית של אוסטרליה  משרתת כיום 3.7 מיליון מנויים, מתוכם מיליון שגולשים במהירות 50 מגהביט לשנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker