רויאל בנק אוף סקוטלנד ישלם לארה"ב קנס 4.9 מיליארד דולר על חלקו במשבר

הסכם הפשרה נחתם במסגרת ההליך שנפתח נגד הבנק על חלקו במשבר הסאב-פריים ■ ההסכם יסלול את הדרך לחידוש חלוקת הדיווידינים של הבנק לאחר הפסקה של עשור

לוגו בלומברג
בלומברג
רויאל בנק אוף סקוטלנד
רויאל בנק אוף סקוטלנדצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) עבר את אחד המחסומים האחרונים שמונעים מממשלת בריטניה מלצמצם את אחזקותיה בבנק. RBS דיווח היום כי ישלם 4.9 מיליארד דולר במסגרת הסכם פשרה עם משרד המשפטים האמריקאי בנוגע למעורבותו במשכנתאות הסאבפריים בארה"ב.

מנהלים בכירים בבנק אמרו כי הבנק, שנמצא בשליטת ממשלת בריטניה לאחר שהולאם במהלך המשבר הפיננסי של 2008, יחדש את הדיונים עם הרגולטורים הבריטים בנגע לחלוקת דיווידנדים לאחר הפסקה של עשור. הבנק מסר כי הוא יגיע להסכם סופי עם הרשויות בארה"ב על חקירת מעורבותו במשכנתאות הסאבפריים בשבועות הקרובים.

בנוסף, ההסכם עם משרד המשפטים האמריקאי מקל על ממשלת בריטניה בניסיונותיה למצוא משקיעים לבנק שירכשו את אחזקותיה שמגיעות ל-70%, לאחר שחילצה את הבנק לאחר המשבר הכלכלי ב-2008.

ממשלת בריטניה הוציאה 45.5 מיליארד ליש"ט (61.6 מיליארד דולר) בחילוץ RBS במשבר הפיננסי - אז החילוץ היקר ביותר בעולם. RBS סגר את עסקי המסחר באג"ח מגובות משכנתאות (MBS) והתרכז בהלוואות לצרכנים ולגורמים מסחריים בבריטניה ובאירלנד. מנית הבנק עולה ב-5.9% במסחר בלונדון.

בעוד שרוב כספי הסכם הפשרה יכוסו מכספים שהבנק כבר הקדיש למטרה זו, הסכם הפשרה יגרום לירידה של 1.44 מיליארד דולר ברווחי הבנק ברבעון השני, כך מסר RBS. הסכום שישולם בהסכם הפשרה נמוך מתחזיות האנליסטים. דויטשה בנק צפה כי RBS ישלם 9 מיליארד דולר ויחידת המודיעין של בלומברג צפתה כי הסכום יעלה על 11 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker