שיאומי מנמיכה ציפיות לקראת ההנפקה: צופה הערכת שווי של 80 מיליארד ד'

יצרנית הסמארטפונים הסינית תונפק בבורסת הונג קונג, שבה רוב ההנפקות השנה נחלו כישלון

סוכנויות הידיעות
ליי ג'ון, מנכ"ל שיאומי, מציג את הסמארטפון החדש - Mi 4

שיאומי הורידה את הערכת השווי שלה לקראת ההנפקה בבורסת הונג קונג, והיא צופה כעת שווי של בין 70 מיליארד דולר ל-80 מיליארד דולר, מתחת ליעד הראשוני של 100 מיליארד דולר, כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל".

יצרנית הסמארטפונים הסינית, שהגישה מסמכים לקראת הנפקה בבורסת הונג קונג, עדיין צפויה לבצע את הנפקת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם מאז 2014, בה היא מתכננת לגייס, לפי דיווחים, 10 מיליארד דולר לפחות.

מתשקיף שהגישה שיאומי עולה כי ליי ג'ון, יו"ר ומנכ"ל החברה, הוא בעל המניות הגדול ביותר בחברה, עם נתח של 31.4%, בעוד שלשותפיו לייסוד החברה יש נתח של 27%. ליי ונשיא שיאומי, לין בין, הם כבר מיליארדרים, אך ההנפקה של החברה צפויה לייצר כמה מיליארדרים נוספים, בהתאם להערכת השווי.

יתכן שהירידה בהערכת השווי משקפת את הספקות שיש עדיין לגבי התיאבון להנפקות טכנולוגיה בהונג קונג. מנייתה של חברת שירותי הבריאות המקוונים פינג אן הלתקייר אנד טכנולוג'י ירדה אל מתחת למחיר ההנפקה ביום המסחר הראשון שלה בהונג קונג בשבוע שעבר. כ-75% מהחברות שהונפקו בהונג קונג עד כה השנה ירדו אל מתחת למחיר ההנפקה, לעומת תשואה ממוצעת של 18% על הנפקות בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker