קצב שריפת המזומנים של טסלה - 6,500 ד' בדקה; סגרה הרבעון עם 2.7 מיליארד ד' בקופה

יצרנית המכוניות החשמליות של אילון מאסק רשמה ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיה - אך נמוך מהצפוי - עקב השקעות מוגברות בייצור מודל 3

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילון מאסק
אילון מאסקצילום: EyePress / Peter Lou / AFP

טסלה , יצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד היזם המיליארדר אילון מאסק, דיווחה היום על ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיה - אם כי נמוך מהצפוי - על רקע השקעות מוגברות בייצור מודל 3.

מניית סטלה, שאיבדה כרבע משווייה מאז השיא שאליו טיפסה בספטמבר, נסוגה ב-0.4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.4%.

טסלה דיווחה על הפסד של 709.6 מיליון דולר, או הפסד של 4.19 דולרים למניה, ברבעון הראשון של 2018, לעומת הפסד של 330.3 מיליון דולר, או הפסד של 2.04 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. היה זה ההפסד הרבעוני הגדול בתולדות החברה.

לפני סעיפים חד פעמיים רשמה החברה של 3.25 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים היתה להפסד של 3.54 דולר למניה.

טסלה, שנוסדה בשנת 2003, רשמה ברבעון הכנסות של 3.41 מיליארד דולר, צמיחה של 27% לעומת 2.69 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, וגידול גם לעומת הכנסות של 3.3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2017. תחזית האנליסטים היתה להכנסות נמוכות יותר בסך 3.28 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018.

בחודש שעברה מסרה החברה כי מספר המכוניות שנמסרו ללקוחות גדל ברבעון הראשון ב-20% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, לשיא של 29,980 כלי רכב, מהם 8,180 מכוניות מודל 3 - שהפכה בכך למכונית החשמלית הנמכרת ביותר בארה"ב.

טסלה מודל 3
טסלה מודל 3צילום: HANDOUT/רויטרס

בעיות ייצור ובטיחות

בשבועות האחרונים גבר החשש כי טסלה תתקשה לעמוד ביעדים השאפתניים שקבעה לעצמה, לאחר שהחברה שוב לא הצליחה לעמוד ביעד הייצור שקבעה למודל 3 - המכונית הראשונה של החברה שמיועדת לייצור המוני, ואשר נמכרת במחיר זול יחסית של 35 אלף דולר.

עם זאת, בעת פרסום הדו"חות הרבעוניים היום שבה והעריכה טסלה כי תצליח לעמוד ביעד שקבעה של להגיע לקצב ייצור שבועי של 5,000 מכוניות מודל 3 עד סוף הרבעון השני של השנה. במקור התכוונה החברה להגיע לקצב זה כבר בסוף 2017, אולם מאז דחתה אותו פעמיים, בשלושה חודשים בכל פעם.

החברה ציינה כי קצב ייצור מודל 3 טיפס בשבוע האחרון של אפריל ל-2,270, לעומת 2,250 בשבוע השני של החודש. לצורך המשך שיפור מערך הייצור, מתכננת טסלה להשבית את הקווים לכמה ימים נוספים ברבעון הנוכחי.

כמנהגה, טסלה פירסמה את נתוני ייצור ומכירות המכוניות של הרבעון הראשון עוד לפני הדו"חות הכספיים. החברה מסרה בחודש שעבר כי ייצרה ברבעון הראשון 34,494 כלי רכב, זינוק של 40% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, מהן 9,766 מכוניות מודל 3. ברבעון הרביעי של 2017 ייצרה טסלה רק 2,425 מכוניות מודל 3.

ייצור מודל 3 סבל בחודשים האחרונים משורה של עיכובים ובעיות, והחברה אף נאלצה להפסיק זמנית את ייצור המכונית כדי להכניס שיפורים בקו הייצור במפעל. מאסק עצמו אפילו חזר לישון במפעל של טסלה, כדי שיוכל לטפל בכל בעיה במערך הייצור מיד לאחר שהיא צצה.

גיוס הון, תאונה קטלנית וסכסוך עם הרגולטור

צילום: Jasper Juinen / בלומברג

אם לא די בכך, בחודש שעבר טסלה והרשות הלאומית לבטיחות בתחבורה (NTSB) בארה"ב נקלעו לסכסוך פומבי במהלכו האשימו הצדדים זה את זה בחשיפת פרטים הקשורים לחקירת תאונת דרכים קטלנית שבה נהרג נהג מכונית מודל X של החברה.

ובנוסף לכל אלו, טסלה גם סבלה מגל עזיבות של מנהלים בכירים.

טסלה דיווחה היום סיימה את הרבעון הראשון של השנה כאשר בקופתה 2.67 מיליארד דולר במזומן, לעומת 3.37 מיליארד דולר בסוף 2017.

אנליסטים רבים מעריכים כי החברה תצטרך לגייס בקרוב הון נוסף, במיוחד לאור העובדה שקצב שריפת המזומנים של טסלה עומד על 6,500 דולרים בדקה, לפי חישובי בלומברג.

בסוף מארס, חברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של טסלה ל"זבל" והעריכה כי החברה תיאלץ לגייס בקרוב יותר מ-2 מיליארד דולר, בין השאר מכיוון שיצרנית המכוניות צריכה לפרוע או לממן מחדש חובות בסך 1.2 מיליארד דולר עד סוף השנה.

אנליסטים מבנק ההשקעות ג'פריס צופים כי טסלה תזדקק לגיוס הון נוסף של 2.5-3 מיליארד דולר השנה, כאשר מרבית הסכום ייועד למימון הרחבת מערך הייצור של מודל 3.

אנליסטים של בית ההשקעות קוון (Cowen) העריכו כי טסלה תיאלץ לגייס שלושה מיליארד דולר ממכירת מניות ברבעון הרביעי של השנה, ושני מיליארד דולר נוספים בשלהי 2019 כדי להבטיח שבקופת החברה ימשיכו להיות יותר ממיליארד דולר במזומן.

יתר על כן, כדי לממן את כל תוכניותיו השאפתניות של מאסק תצטרך טסלה להשקיע יותר מ-25 מיליארד דולר במהלך העשור הקרוב, לפי הערכת אנליסטים של UBS.

מתיחת אחד באפריל וחבילת שכר של 2.6 מיליארד דולר

מאסק, בעל המניות הגדול ביותר של טסלה, כנראה אינו מודאג מכך, ואף הרשה לעצמו למתוח את המשקיעים לכבוד האחד באפריל, כאשר צייץ בחשבונו בטוויטר כי טסלה עומדת בפני פשיטת רגל.

אך מלבד הלצת האחד באפריל, מאסק הקפיד להכריז שוב ושוב בחודשים האחרונים כי טסלה לא תצטרך לגייס הון נוסף השנה.

מאסק, שמלבד טסלה הביא לעולם את שירות התשלומים המקוון פייפאל ואת חברת האוויר-חלל ספייס אקס, מאמין ביכולתה של טסלה להמשיך לצמוח, ולאחרונה אף הוצמד את שכרו כמנכ"ל לרווחי טסלה ולביצועי מנייתה.

לפי הסדר השכר החדש, שאושר על ידי בעלי מניות טסלה בשלהי מארס, מאסק לא יקבל משכורת או בונוסים כלשהם עבור תפקידו כמנכ"ל. במקום זאת, חבילת השכר - שעשויה להגיע ל-2.6 מיליארד דולר - תכלול מענקי אופציות למניות על סמך עמידת החברה ביעדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker