ניצחון למשקיע קרל אייקן: מנכ"ל זירוקס יתפטר - והמיזוג עם פוג'יפילם עשוי להתבטל

לצד המנכ"ל יתפטרו מזירוקס שישה דירקטורים ■ מקורביו של אייקן צפויים להתמנות לתפקידי המנכ"ל והיו"ר ■ החברה הודיעה בינואר על מיזוג עם פוג'יפילם היפנית - מהלך שלו התנגדו המשקיעים האקטיביסטים קרל אייקן ודרווין דיסון

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קארל אייקן
קארל אייקןצילום: BLOOMBERG NEWS

מנכ"ל זירוקס ושישה דירקטורים התפטרו מהחברה במהלך שנראה כניצחון למשקיע האקטיביסט קרל אייקן, שהתנגד למיזוג החברה עם פוג'יפילם היפנית בעסקה בשווי 6.1 מיליארד דולר. הבכירים שהתפטרו, בהם המנכ"ל ג'פרי ג'ייקובסון והיו"ר רוברט קיגן, עשו זאת במסגרת הסכם של החברה עם אייקן, שנועד ליישב תביעה של המשקיע האקטיביסט.

כעת יוכל אייקן למנות מנכ"ל לזירוקס שמקורב לו. קית קוזה, מנכ"ל אייקן אנטרפרייז, צפוי להיבחר לתפקיד היו"ר, וג'ון ויזנטין, ששימש יועץ לאייקן בסכסוך עם זירוקס, צפוי להתמנות למנכ"ל החברה.

ההסכם בין אייקן לזירוקס מעמיד בסכנה את ההסכם שנחתם בין החברה לפוג'יפילם בינואר, ומגיע לאחר שבית המשפט בניו יורק הורה על עצירת העסקה בשבוע שעבר. התפטרות הבכירים מהווה ניצחון לקרל אייקן ולמשקיע האקטיביסט דרווין דיסון, שהתנגדו לעסקה והאשימו את ג'ייקובסון בקידום העסקה ללא אישור הדירקטוריון כדי לשמור על משרתו.

"הדירקטוריון החדש יתכנס באופן מיידי כדי להעריך את האלטרנטיבות, כולל ביטול או הטלת מגבלות על עסקת פוג'יפילם", מסרה החברה. פוג'יפילם הביעה דאגה בעקבות הודעת זירוקס ומסרה כי תערער על החלטת בית המשפט לחסום את העסקה באופן זמני. החברה היפנית מסרה כי הדירקטוריון החדש של זירוקס מחויב לציית לתנאי ההסכם בין שתי החברות. מניית פוג'יפילם ירדה היום ב-6% במסחר בטוקיו.  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker