מנכ"ל ברקליס בוב דיאמונד: הממשל הבריטי לא צריך למנוע מבנקים לקרוס

דיאמונד צפוי לקבל בונוס של 6.5 מיליון ליש"ט עבור 2010 - הגבוה ביותר למנכ"ל בנק בריטי

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בוב דיאמונד, מנכ"ל בנק ברקליס הבריטי, צפוי לקבל בונוס של 6.5 מיליון ליש"ט (10.6 מיליון דולר) עבור השנה שעברה, כך הודיע היום הבנק. הבונוס של דיאמונד נמוך מההערכות הקודמות כי יסתכם ב-9 מיליון ליש"ט.

הבונוס של דיאמונד יורכב מ-1.8 מיליון ליש"ט במניות, אותן ניתן לממש לאחר שישה חודשים, ו-4.7 מיליון ליש"ט במניות ואג"ח שמימושן יידחה בכמה שנים. מדובר בבונוס הגבוה ביותר למנכ"ל בנק בריטי, לאחר ש-HSBC הודיע בשבוע שעבר כי העניק למנכ"ל סטיוארט גוליבר בונוס של 5.2 מיליון ליש"ט.

דיאמונד וגוליבר חדשים בתפקידי המנכ"לים, כך שהבונוסים שלהם מבוססים על ביצועיהם בתפקידים הקודמים. דיאמונד החליף את ג'ון וארלי בינואר, לאחר ששימש כנשיא הבנק וכראש חטיבת ההשקעות ברקליס קפיטל.

שכרם של הבנקאים הוא אחד הנושאים השנויים במחלוקת בבריטניה, ורבים רואים אותו כאחד מהגורמים שהובילו למשבר הכלכלי, שגרם להלאמתם של רויאל בנק אוף סקוטלנד ולוידס. בינואר אמר דיאמונד לחברי הפרלמנט בבריטניה כי "תם עידן ההתנצלויות", וכי יש לתגמל את הבנקאים לפי ביצועיהם.

בראיון ל"דיילי טלגרף" אמר היום דיאמונד כי אף בנק לא צריך להיות "גדול מכדי ליפול", וכי על הרגולטורים בבריטניה להקשיח עמדתם. דיאמונד הביעה תמיכה בתקנות באזל III לרגולציה בינלאומית על הבנקים, ואמר כי לתקנות צריכה גם להתלוות רגולציה תקיפה.

"לא צריך לנסות לייצר מערכת בה אף בנק אינו קורס, אלא מערכת המסוגלת לבלום את נפילתו של בנק, מבלי שזו תשפיע על השווקים הפיננסיים", אמר דיאמונד ל"טלגרף". "מציאת האיזון בין הפיכת מוסדות פיננסיים לבטוחים תוך שאנו מייצרים צמיחה כלכלית וגידול במספר המשרות היא מה שאנו זקוקים לו. אנו זקוקים לפיקוח נוקשה ואכיפה של התקנות החדשות, כדי שלא נגיע שוב למצב בו בנקים קורסים. רמות ההון הנוכחיות הולמות, אבל אנשים לא צריכים להאמין שבנקים לעולם לא קורסים", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker