דו"חות אפל: המשקיעים יתרכזו בהכנסות מהשירותים על רקע צפי לירידה במכירות אייפון

ענקית הטכנולוגיה תפרסם הלילה אחרי נעילת הבורסות את דו"חותיה לרבעון השני של שנת הכספים של החברה ■ הכלכלנים הורידו את התחזיות להכנסות מאייפון ל-39 מיליארד דולר על רקע תחזיות מאכזבות מספקיות של אפל

רויטרס
סוכנויות הידיעות
אייפון X
צילום: Benoit Tessier/רויטרס
רויטרס
סוכנויות הידיעות

ערימת המזומנים של מיליארדי הדולרים של אפל והצמיחה במגזרי השירותים כמו iCloud מייצגים, בו זמנית, הזדמנות וסיבה לדאגה עבור המשקיעים שמקווים כי החברה תתייחס לנושאים הללו בדו"ח הרבעוני שיפורסם הלילה (ג').

אייפון הוא המוצר הגדול ביותר של אפל, והיה המקור ליותר מ-60% מהכנסות החברה בשנה שעברה, אך טים קוק מנכ"ל אפל ומנהלים בחברה סימנו את תחום השירותים כאמצעי לצמיחה. תחזיות מאכזבות מחברות בשרשרת האספקה לאייפון הורידו את הציפיות למכירות חטיבת האייפון.

אנליסטים כמו טוני סקאנוגי מבנק ההשקעות ברנסטיין מעריכים כי לפחות 51 מיליון מכשירים נמכרו ברבעון השני של של שנת הכספים של אפל. אנליסטים בוול סטריט מעריכים כי נמכרו 54 מיליון מכשירי אייפון, לעומת 50.7 מיליון מכשירים ברבעון המקביל. בסך הכל, הכלכלנים הורידו את התחזיות להכנסות מאייפון ל-39.7 מיליארד דולר ל-39.2 מיליארד דולר, כך לפי אנליסטים של תומסון רויטרס.

סקאונוגי צופה כי העיסוק באייפון יהיה דומיננטי בדו"חות אפל, אך משקיעים אחרים חושבים כי השאלה העיקרית היא האם אפל תוכל להציג התקדמות בתוכניתה להגדיל את ההכנסות משירותים כמו אפל מיוזיק, iCloud ואפ סטור.

"כשאנשים היו שואלים אונו מה המוצר הבא של אפל, אמרנו במשך כמה שנים כי אלו הם השירותים, אך ברבעון האחרון חלה האטה במגזר הזה. אפל היא כמו סטודנט עם ציונים גרועים. אתה לא תזרוק אותו מהבית בגלל זה, אבל אתה רוצה שהוא ישתפר בלימודים", אמר טריפ מילר משקיע באפל ושותף בבית ההשקעות גוליין קפיטל. מילר אמר כי הוא מעוניין שאפל תשקיעי חלק מהמזומנים שבידיה בהשקעה במגזר השירותים של החברה. בפברואר דיווה החברה כי מגזר השירותים ברבעון שהסתיים בסוף 2017 גדל ב-18% ל-8.4 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסטים ל-8.6 מיליארד דולר ונמוך מ-8.5 מיליארד דולר ברבעון הקודם. תחזיות האנליסטים הם להכנסות של 8.4 מיליארד דולר ממגזר השירותים.

תחזיות הכלכלנים לדו"חות אפל:

רווחים

הכלכלנים צופים רווח של 2.69 דולר למניה ברבעון שמסתיים במארס 2018, לעומת רווח של 2.1 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2017. לפי סקר של קרנות גידור, אפל צפויה להציג רווח של 2.73 דולר למניה ברבעון. אפל הביסה את תחזיות האנליסטים לרווח למניה מאז 2013.

מכירות

הכלכלנים צופים כי החברה הגדולה בעולם, במונחי שווי שוק, תציג הכנסות של 61 מיליארד דולר ברבעון השני של שנת הכספים של החברה, לעומת הכנסות של 53 מיליארד ברבעון המקביל. לפי תחזיות אפל, הכנסות החברה יהיו בטווח של 62-60 מיליארד דולר ברבעון השני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ