טוויטר עקפה את התחזיות; המניה עולה ב-5% במסחר המוקדם

טוויטר מדווחת על צמיחה במספר המשתמשים מחוץ לארה"ב ■ ההכנסות מפרסום בווידאו מהוות מחצית מהכנסות מפרסומות

לוגו רויטרס
רויטרס
מניית טוויטר בבורסת נאסד"ק
צילום: רויטרס

טוויטר דיווחה על רבעון רווחי שני ברציפות ועקפה את תחזיות הכלכלנים להכנסות ולמספר המנויים הפעילים החודשיים, כאשר מפרסמים באסיה ובשווקים אחרים מחוץ לארה"ב מאמצים את פרסומות הווידאו של טוויטר. מניית טוויטר עולה ב-5% במסחר המוקדם בוול סטריט

הרשת החברתית מסן פרנסיסקו מנסה להגדיל את מספר המשתמשים ואת מכירות הפרסומות מחוץ לארה"ב. דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, השאיר את טוויטר בכותרות החדשות בארה"ב, אך הרשת הציגה קצב צמיחה מהיר יותר מחוץ לארה"ב, כולל זינוק באסיה ברבעון האחרון.

המכירות מחוץ לארה"ב עלו ל-48% מהכנסות החברה ברבעון הראשון ל-2018, צמיחה של 53% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, לעומת צמיחה של 2% בארה"ב ברבעון האחרון – כאשר ההכנסות מארה"ב מהוות 21% מכלל הכנסות החברה.

החברה, כמו שאר הרשתות החברתיות, מתמודדת עם לחץ מצד רגולטורים בעולם על רקע מעורבותה בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב ועל רקע הגברת הרגולציה לשמירה על פרטיות המשתמשים. טוויטר מסרה כי היא צופה עלייה של 15%-10 במספר העובדים ברשת החברתית ב-2018, כדי לטפל בנושאים אלו.

החברה צופה ירידה בהכנסות בהמשך השנה וציינה כי הצמיחה במחצית השנייה של 2018 תעמוד להשוואה עם התוצאות החזקות של המחצית השנייה של 2017. החברה מסרה כי היא קיבלה הטבות מס בסך 21 מיליון דולר כתוצאה מרפורמת המס שאושרה בארה"ב בדצמבר 2018.

החברה מסרה כי נוספו לה 5 מיליון משתמשים מחוץ לארה"ב ברבעון ומיליון משתמשים בשוק הביתי, לעומת הרבעון הרביעי. ההכנסות ברבעון הראשון עלו ל-664.9 מיליון דולר, לעומת תחזיות להכנסות של 607.6 מיליון דולר, לפי נתוני תומסון רויטרס.

ההכנסות מפרסומות עלו ל-575 מיליון דולר , לעומת תחזיות הכלכלנים להכנסות של 523.1 מיליון דולר. החברה ציינה כי ראתה צמיחה בכל האזורים, כאשר יפן ממשיכה להיות השוק השני בגודלו מבחינת מכירות. ההכנסות מווידאו מהוות יותר ממחצית מההכנסות מפרסומות.

הרווח הנקי של החברה היה 61 מיליון דולר, או 8 סנט למניה, בדומה לרווח הנקי ברבעון המקביל 61.6 מיליון דולר, או 9 סנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker