גוגל וסופטבנק הובילו השקעה של 1.9 מיליארד דולר ב"אובר של המשאיות" בסין

לאחר סבב הגיוס, שווייה של חברת שיתוף המשאיות הסינית מאנבאנג, שלה אפליקציה המחברת בין ספקים וחברות משלוחים לבין נהגי משאיות, הוא 6 מיליארד דולר – כך לפי "וול סטריט ג'ורנל" ■ בגיוס השתתפו גם בית השקעות בבעלות ממשלת סין וחברת השקעות מהונג קונג

לוגו רויטרס
רויטרס
משאיות של מאנבאנג בסין
משאיות של מאנבאנג בסיןצילום: בלומברג
לוגו רויטרס
רויטרס

התאגיד היפני להשקעות בטכנולוגיה, סופטבנק, ו-CapitalG, קרן ההון סיכון של אלפבית – החברה האם של גוגל – הם מהחברות שהשקיעו 1.9 מיליארד דולר בחברת שיתוף המשאיות הסינית מאנבאנג, כך הודיעה החברה היום.

מאנבאנג, ששמה המלא הוא Full Truck Alliance, מסרה כי קרן ויז'ן של סופטבנק, שעם המשקיעות בה נמנות אפל , פוקסקון וקרן ההשקעות של סעודיה, הובילה את סבב הגיוס. מאנבאנג מסרה כי במשקיעים בסבב היו גם בית השקעות בבעלות ממשלת סין וחברת ההשקעות מהונג קונג, ווארד פרי.

מאנבאנג הצהירה כי בכוונתה להשתמש בהשקעה לפיתוח עסקיה. לדברי החברה, כ-5.2 מיליון משאיות מתוך כ-7 מיליון משאיות בסין חברות במאנבאנג, שמתוארת לעיתים קרובות כ"אובר של המשאיות" בסין. לחברה אפליקציה המאפשרת לספקים ומבצעי משלוחים ליצור קשר עם נהגי משאיות, וכך להתחבר לאחד השווקים הגדולים בעולם להעברת מוצרים.

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח על הגיוס בראשונה וציין כי לפי סבב הגיוס הנוכחי, שווי החברה הוא 6 מיליארד דולר. מנכ"ל מאנבאנג, וואנג גאנג, מסר כי החברה תשתמש ברוב הכסף לגיוס עובדים, וכי מאנבאנג עשויה בעתיד אף לרכוש חברות אחרות. גאנג אמר כי הגיוס יסייע לחברה להגשים את מטרתה להפוך לפלטפורמה הגדולה ביותר בעולם בתחום התחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker