ג'ף בזוס מסביר: מהו הסוד לכתיבת תזכיר שיגרום לאלים לבכות

"כמה מהתזכירים שנכתבים פה מתאפיינים בצלילות וברהיטות של מלאכים. הם מבריקים ומלאי מחשבה ומביאים לדיונים באיכות גבוהה. לעתים, הם בדיוק ההיפך", כתב מנכ"ל אמזון באיגרת לבעלי המניות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס
מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוסצילום: AP

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, כתב באיגרת השנתית לבעלי המניות כי באמזון לא עושים מצגות של פאואר פוינט, כי אם "כותבים תזכירים בני שישה עמודים שאותם קוראים בדממה בתחילת כל פגישה. לא במפתיע, האיכות של התזכירים משתנה", אמר בזוס באיגרת שפורסמה אתמול (ד). "כמה מהם מתאפיינים בצלילות וברהיטות של מלאכים. הם מבריקים ומלאי מחשבה ומביאים לדיונים באיכות גבוהה. לעתים, הם בדיוק ההיפך".

מהו הסוד לכתיבת תתזכיר שגורם לאלים בשמיים לבכות?  אי אפשר לכתוב אותם בשעתיים, אמר בזוס. "התזכירים הגדולים נכתבים שוב ושוב, נקראים על ידי עמיתים לחוות דעתם, מונחים בצד למשך יומיים ואז נערכים שוב כשהמוח נקי".

כותב תזכירים מעולה אינו צריך ידע גדול בכתיבה. "מאמן הכדורגל אינו צריך להיות מסוגל לזרוק את הכדור, ובמאי סרטים אינו צריך לדעת לשחק", הוסיף בזוס. "אך שניהם צריכים לזהות איכות".

החדשות הטובות: עובדים באמזון לא לוקחים את הקרדיט על התזכירים. "מישהו בצוות חייב להיות בעל כישורים מתאימים, אך זה לא חייב להיות אתה", כתב בזוס. "התזכיר הוא של כל הצוות, לא של אדם בודד".

בשבועות האחרונים נתן בזוס לבעלי המניות של אמזון סיבות רבות לשמוח. הוא גם הודיע אתמול כי שירות אמזון פריים רשם יותר מ-100 מיליון משתמשים ברחבי העולם. "ב-2017 אמזון שלחה יותר מ-5 מיליארד מוצרים באמצעות פריים בכל העולם", כתב בזוס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker