פייסבוק תיישם את כללי הפרטיות של האיחוד האירופי - בכל העולם

משתמשים צעירים של פייסבוק בכל העולם יקבלו השבוע התראות שיבקשו מהם להחליט אם הם רוצים לשתף מידע מסוים בפרופיל שלהם

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פייסבוק. האם הפרה התנאים?
לוגו בלומברג
בלומברג

פייסבוק תתחיל לפעול בהתאם לכללי הפרטיות החדשים באירופה, ותיישם את אותם כללים בהמשך גם לכל 2 מיליארד משתמשיה בעולם.

משתמשי פייסבוק באירופה יקבלו השבוע התראות על חלק מהמידע שהם משתפים, כמו דתם ודעותיהם הפוליטיות, ויישאלו אם רוצים להשאיר את המידע הזה בפרופיל שלהם בפייסבוק לקראת כניסתם לתוקף של כללי הפרטיות המחמירים יותר באיחוד האירופי ב-25 במאי. החברה תתחיל גם להפחית את כמות המידע שהיא נותנת על משתמשים בני פחות מ-16, לא משנה מאיזה מקום בעולם הם.

"אפילו במקומות שבהם החוק לא דורש זאת, נשאל את כל בני העשרה אם הם רוצים לראות פרסומות בהתבסס על מידע משותפות ואם הם רוצים לכלול מידע פרטי בפרופיל שלהם", נאמר בהודעה שפרסמה פייסבוק בבלוג שלה.

במהלך שיחת ועידה לאחר פרסום דו"חותיה בינואר אמרה פייסבוק כי כללי הגנת המידע של האיחוד האירופי עלולים להוביל לירידה במספר המשתמשים הפעילים בשוק האירופי ולגרום לכך שיותר אנשים יפסיקו להשתמש בכלי הפרסום המטורגט. זה היה עוד לפני שפייסבוק נקלעה למשבר אמון מול משתמשיה בפרשת שיתוף המידע עם חברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה.

הכללים החדשים, שיהיו תקפים לכל חברה באיחוד האירופי שלה מידע על משתשים, נהפכים למודל החדש לאופן שבו יש לפקח על חברות דיגיטל ברחבי העולם. לפייסבוק יהיה קל יותר ליישם את הכללים האלה בכל העולם כדי להימנע מרגולציה בכל מדינה בנפרד.

בהודעות של פייסבוק למשתמשים, מסבירה הרשת החברתית כי מתן מידע הוא דבר אופציונלי - אך גם מנסה לשכנע מדוע היא צריכה את המידע הזה כדי לייצר עבור המשתמשים חוויות מותאמות אישית. מפרסמים יוכלו לבחור לייעד את הפרסומות שלהם לשוק מסוים לפי המידע שמשתמשים מספקים בפרופיל שלהם והאופן שבו הם מתקשרים בפייסבוק עם חבריהם. ככל שמשתמש יתן יותר מידע לחברה, כך המפרסמים יוכלו להגיע למשתמשים בצורה ממוקדת יותר, לדברי פייסבוק.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker