גולדמן סאקס ניפץ את התחזיות הודות לשובה של התנודתיות לשווקים; מגדיל הדיווידנד

זינוק של יותר מ-25% ברווחים ובהכנסות ברבעון הראשון ■ בניגוד למתחרים הגדולים - קפיצה גם ברווחי ממסחר באג"ח ■ המנכ"ל בלנקפיין: "ביצועים איתנים לכל רוחב עסקינו"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לויד בלנקפיין
לויד בלנקפיין: ביצועים איתנים לכל רוחב עסקינוצילום: Bloomberg

בנק גולדמן סאקס דיווח היום על צמיחה חדה מהצפוי ברווחיו ובהכנסותיו הרבעוניים הודות לשובה של התנודתיות בשווקים אשר הקפיצה את ההכנסות ממסחר במניות ובאג"ח.

הבנק עקף את תחזיות האנליסטים בשורה התחתונה, זו הפעם השביעית בשמונה הרבעונים האחרונים, ועלה על תחזיות ההכנסות זו הפעם השישית בשמונה הרבעונים האחרונים.

הבנק האמריקאי גם הודיע על הגדלת הדיווידנד הרבעוני המחולק למשקיעים ב-6.7% ל-80 סנט למניה.

הבנק רשם ברבעון הראשון של 2018 רווח נקי של 2.74 מיליארד דולר, או רווח של 6.95 דולר למניה - זינוק של 27% לעומת רווח של 2.16 מיליארד דולר, או רווח של 5.15 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 2.21 מיליארד דולר, או רווח של 5.58 דולר למניה.

הכנסות הבנק ברבעון הסתכמו ב-10.04 מיליארד דולר, זינוק של 25% לעומת 8.03 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, והרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.75 מיליארד דולר.

הכנסות גולדמן סאקס ממסחר זינקו ב-30.5% לעומת הרבעון הראשון של 2017, והסתכמו ב-4.39 מיליארד דולר.

צילום: אי־פי

ההכנסות ממסחר במניות זינקו ב-38% ברבעון ל-2.31 מיליארד דולר - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.92 מיליארד דולר.

בניגוד למתחריו הגדולים, דיווח גולדמן גם על זינוק של 23% ברווחי ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות ברבעון, ל-2.07 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.13 מיליארד דולר.

עם זאת, בהשוואה לבנקים אחרים בלט גולדמן לטובה בהכנסותיו ממסחר באג"ח. כך למשל, הכנסת סיטי ממסחר באג"ח נפלו ב-7% ברבעון והכנסות ג'י.פי מורגן צ'ייס היו ללא שינוי.

"ביצועים איתנים לכל רוחב עסקינו הניבו תשואות חזקות ברבעון הראשון", אמר מנכ"ל הבנק, לויד בלנקפיין, בעת פרסום הדו"חות.

ההון העצמי (Book Value) של גולדמן המיוחס לכל מניה של הבנק הסתכם בסוף הרבעון ב-186.73 דולרים - מעל לתחזיות האנליסטים של 184.18 דולר למניה.

מניית גולדמן סאקס מטפסת ב-0.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הדו"חות חזקים של גולדמן סאקס מצטרפים לרווחים גבוהים מהצפוי שכבר רשמו ברבעון הראשון בנק אוף אמריקה מריל לינץ' , סיטיגרופ ו ג'י.פי מורגן צ'ייס .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker