תחקיר חדש: עובדי מחסנים באמזון השתינו בבקבוקים כי פחדו לקחת הפסקה

אדם שהתחזה לעובד במחסני אמזון בבריטניה סיפר ל"סאן" על תנאי העבודה הקשים: "כלא עם אבטחה בסגנון שדה תעופה"

סוכנויות הידיעות
מחסן אמזון בגרמניה
מחסן אמזון בגרמניהצילום: REUTERS
סוכנויות הידיעות

העבודה במחסני אמזון תובענית כל כך, עד שלעובדים בהם אין מספיק זמן לקחת הפסקת שירותים והם נאלצים להטיל את מימיהם בבקבוקים, כך לפי תחקיר חדש שנערך עבור ספר על משרות בשכר נמוך בבריטניה.

ג'יימס בלדוורת, שערך את התחקיר הזה, התחזה לעובד במחסני אמזון, שם בילה עשר שעות בכל יום, כשמספר הצעדים שהשלים בכל משמרת היה שווה ל-16 קילומטרים. לדבריו, שני תאי השירותים בקומת הקרקע של המחסן בן ארבע הקומות שבו עבד היו במרחק של עשר דקות הליכה עבור חלק מהעובדים.

"אנשים פשוט היו משתינים בבקבוקים, כי הם חיו בפחד מכך שיענישו אותם על בזבוז זמן או יפטרו אותם כי היו צריכים ללכת לשירותים", סיפר בלדוורת בראיון ל"סאן" הבריטי. הוא תיאר את המקום כ"כלא עם אבטחה בסגנון שדה תעופה", שבו העובדים נבדקים על ידי סורקים כדי לוודא שלא גנבו.

זו אינה הפעם הראשונה שבה תחקירים חושפים את תנאי העבודה הקשים במחסני אמזון. תחקיר של ה-BBC מ-2013 הראה כיצד העובדים נמצאים במירוץ נגד השעון לסדר את הסחורה ונענשים אם לא עומדים בקצב. תחקיר "דיילי מירור" מהשנה שעברה מצא כי העובדים נרדמים בעמידה באמצע המשמרת משום שנאלצו לעמוד כל היום ללא הפסקות.

אמזון דוחה את ההאשמות. "אמזון מספקת סביבת עבודה בטוחה וחיובית עבור אלפי אנשים ברחבי בריטניה עם שכר תחרותי והטבות מהיום הראשון", נאמר בהודעה שפרסמה החברה. "לא קיבלנו אישור לכך שהאנשים שדיברו אכן עבדו באמזון ואנחנו לא רואים את הטענות האלה כתיאור מדויק של הפעילויות במבנים שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker