הבנקים בוול סטריט העניקו בונוסים בסך 20.8 מיליארד דולר לעובדים בניו יורק

מדובר בירידה של 8% לעומת 2009, ו-30% פחות מסכום הבונוסים שניתנו ב-2007, ערב המשבר

סוכנויות הידיעות

הבנקים בוול סטריט העניקו בונוסים בסך 20.8 מיליארד דולר לעובדי המגזר הפיננסי בניו יורק ב-2010, ירידה של 8% לעומת השנה הקודמת, כך מעריך החשב הכללי של ניו יורק, תומס דינפולי.

הנתון משקף מעבר למבנה של שכר בסיס גבוה יותר ובונוסים דחויים, אמר דינפולי. "הבונוסים במזומן ירדו, אך זה אינו סימן לחולשה בוול סטריט", הוסיף. ההיקף הכולל של הבונוסים ירד לעומת בונוסים של 22.5 מיליארד דולר שבאמת שולמו ב-2009, אך הסכום גבוה ב-500 דולר מההערכה של דינפולי בשנה שעברה. הענקת הבונוסים נמשכה במארס ואפריל של השנה שעברה, מעבר לתקופה המסורתית.

כלכלת ארה"ב
התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון של השנה בקצב שנתי של 3.2%צילום: בלומברג

היקף הבונוסים ל-2010 נמוך בכ-30% לעומת הבונוסים שניתנו בוול סטריט עבור שנת 2007, ערב המשבר הפיננסי. ב-2008, חברות בוול סטריט העניקו בונוסים בסך 17.4 מיליארד דולר, אף שזו היתה אחת השנים הקשות למגזר הפיננסי. בדו"ח לא נכללו בונוסים ששילמו חברות בוול סטריט לעובדים מחוץ לניו יורק.

וול סטריט
וול סטריט

לפי דו"ח החשב הכללי, רווחי פעילות המסחר של החברות אשר נסחרות בבורסת ניו יורק (NYSE) הסתכמו ב-27.6 מיליארד דולר ב-2010, שיא ששני רק לרווח כולל של 61.4 מיליארד דולר שנרשם ב-2009, אז הרוויח המגזר הפיננסי מכספי החילוץ של הממשל ומהריביות הנמוכות.

הממשל במדינת ניו יורק צפוי להתמודד עם גירעון תקציבי של 10 מיליארד דולר בשנת התקציב הקרובה, לאחר שנתח ההכנסות ממסים בוול סטריט מתוך כלל הכנסות המדינה ירד מ-20% ל-13%.

"הדגש הנכבד על שכר דחוי צפוי לשמור על הכנסות נמוכות ממסים, אך המדינה והעיר ירוויחו בשנים הבאות, כאשר יקבלו את המסים על הבונוסים הדחויים", אמר דינפולי, והוסיף כי מגזר פיננסי "יציב יותר ופחות תנודתי" הוא לטובת כולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker