אובמה מתכונן לבחירות 2012: עלינו להשקיע בחינוך ולבקש מעשירי האומה לוותר על הטבות המס

נשיא ארה"ב בנאום השנתי לאומה: "לשמור על החלום האמריקאי אף פעם לא היה פשוט. דורות על גבי דורות נאלצו להקריב, להיאבק ולעמוד בביקוש של העידן החדש" ■ "אנחנו צריכים להתמודד עם העובדה שהממשלה שלנו מוציאה יותר ממה שהיא יכולה להרשות לעצמה, ואי אפשר להמשיך כך"

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשיא ארה"ב ברק אובמה דחק הלילה בקונגרס האמריקאי להשקיע בחינוך, ברכבות מהירות ובגישה לאינטרנט, והזהיר כי ארה"ב נמצאת בסכנה והיא עלולה להיקבר תחת נטל חובותיה. בנוסף, אמר אובמה כי על ארה"ב לבקש מעשיריה לוותר על הטבות המסים.

בנאום השנתי של נשיא ארה"ב לאומה, אמר אובמה כי מצבם של האמריקאים מתחיל להשתפר בעקבות המיתון הגדול וכי הוא משיב חיילים הביתה משתי חזיתות. אובמה אמר לקונגרס המפולג בין שתי מפלגות לעבוד יחדיו ו"לעשות דברים גדולים".

"לשמור על החלום האמריקאי אף פעם לא היה פשוט. דורות על גבי דורות נאלצו להקריב, להיאבק ולעמוד בביקוש של העידן החדש", אמר אובמה.

אובמה קרא למחוקקים במדינה להיות אחראיים ויעילים. הנשיא הציע הקפאה בהוצאות שאינן על ביטחון המדינה - הקפאה שלטענתו תחסוך 400 מיליארד דולר במהלך העשור הקרוב. בנוסף, הציע אובמה קיצוץ נוסף של 78 מיליארד דולר. "אנחנו צריכים להתמודד עם העובדה שהממשלה שלנו מוציאה יותר ממה שהיא יכולה להרשות לעצמה, ואי אפשר להמשיך כך", אמר אובמה.

בה בעת דחק אובמה במעבר כספים לשיפור בתי ספר, לעידוד יוזמה ולשיפור הכבישים, פסי הרכבות ורשתות הטלקומוניקציה.

בנאום שנשא אובמה, ואשר צפוי להיות בסיס המצע למערכת הבחירות של אובמה בשנת 2012, התמקד הנשיא במה שלטענתו נחוץ כדי להאיץ את הכלכלה האמריקאית. לטענת אובמה, הדמוקרטים והרפובליקאים צריכים לקחת אחריות משותפת ולנווט את המדינה, בין היתר בקיצוץ הגירעון אשר הגיע בשנה שעברה ל-1.3 טריליון דולר.

"קיצוץ הגירעון על ידי הורדת ההשקעות בחינוך וביזמות שווה ערך להורדת המשקל ממטוס עמוס מדי על ידי הסרת המנועים. בהתחלה זה אולי יגרום למטוס להרגיש קל יותר, אבל תוך זמן קצר המטוס יתחיל לדהור מטה".

"לפני שאנחנו ניקח כספים מבתי הספר או מהסטודנטים או מהמרצים, אנחנו צריכים לבקש מהמיליונרים לוותר על הטבות המס", הדגיש אובמה. אובמה הוסיף כי יש להוריד את המסים על החברות, וכי הוא שם לעצמו למטרה להכפיל את היצוא מארה"ב עד לשנת 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker