בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת; מניות השבבים זינקו עקב דו"חות אינטל

בסיכום שבועי, השלימו בורסות אירופה עליה של 1% על אף התגברות החששות ממשבר החוב ביבשת

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת, על רקע שלל נתונים מקרו כלכליים באירופה ובארה"ב והעלאת דרישות הלימות ההון מהבנקים בסין. בורסת לונדון ירדה ב-0.4%; פאריס הוסיפה 0.2%; פרנקפורט נותרה ללא שינוי; מדד יורוסטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.1%, אך בסיכום שבועי השלים עליה של 1%.

הבנק המרכזי של סין העלה היום כצפוי את דרישות הלימות ההון מהבנקים בפעם הרביעית בחודשיים האחרונים, כחלק מהמאבק נגד האינפלציה במדינה. העלאת דרישות הלימות ההון בחצי אחוז, שתיכנס לתוקפה ב-20 בינואר, מעלה את יחס הלימות ההון בבנקים הגדולים בסין לשיא של 19.5%.

האינפלציה בגרמניה -הכלכלה הגדולה באירופה - עלתה בדצמבר ב-1.9% לעומת 1.6% בנובמבר, כך מסרה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקות בגרמניה. היתה זאת העלייה המהירה ביותר מאז אוקטובר 2008.

מצדו השני של האוקיאנוס, פורסמו היום נתוני האינפלציה בארה"ב. מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה ב-0.5% בדצמבר, העלייה החודשית הגבוהה ביותר מאז יוני 2009, על רקע העלייה במחירי האנרגיה. בנוסף, דיווח משרד המסחר האמריקאי כי המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו בדצמבר ב-0.6%, חודש שישי ברציפות של עליות, עליה מתונה מהצפוי.

מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן ותומסון-רויטרס ירד החודש במפתיע ל-72.7 נקודות, לעומת רמה של 75.2 נקודות בדצמבר. אנליסטים צפו כי המדד יעלה ל-76 נקודות.

עליות נרשמו במגזר הטכנולוגיה, בעקבות תוצאות ענקית השבבים אינטל, שדיווחה על השנה הרווחית בתולדותיה והעלתה את תחזית הרווח לרבעון הראשון של 2011. אתמול עם סגירת המסחר פירסמה אינטל את דו"חותיה, לפיהם רשמה רווח שיא ב-2010 של 11.7 מיליארד דולר - עלייה של 167% מרווחי 2009, והכנסות של 43.6 מיליארד דולר. ברבעון הרביעי רשמה אינטל רווח של 3.4 מיליארד דולר - עלייה של 48% מהרבעון המקביל.

מניית חברת הטכנולוגיה הבריטית ARM הולדינגס, אשר יש הרואים אותה כיעד רכישה אפשרי של אינטל, קפצה ב-5%; ASML עלתה ב-6.6%; אינפיניון הוסיפה 0.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker