סגירה מעורבת באירופה על רקע דו"חות מאכזבים; לונדון ירדה ב-0.3%

ענקית הנפט רויאל דאץ'-ושל והבנק הספרדי סנטנדר ירדו ב-2%-3% עקב דו"חות מאכזבים

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע דו"חות כספיים מאכזבים של ענקית הנפט רויאל דאץ'-של והבנק הספרדי סנטנדר מחד, ומאידך החלטת הבנק המרכזי של אירופה להותיר את הריבית ללא שינוי, ואיתות מצד נשיא הבנק כי לא צפויה בחודשים הקרובים העלאת ריבית.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט עלתה ב-0.1%; פאריס ירדה ב-0.7%. מדריד ירדה ב-1.4%. מדד יורו סטוקס 600 הכלל אירופי נסגר כמעט ללא שינוי.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום את הריבית בגוש היורו ללא שינוי ברמה של 1% זה החודש ה-22 ברציפות, בשעה שקובעי המדיניות באירופה מנסים לאזן בין הצורך לבלום את העלייה באינפלציה לבין החשש כי העלאת ריבית תוביל להסלמה של משבר החובות ביבשת.

האינפלציה בגוש היורו הואצה לרמה של 2.4% בחודש ינואר - רמתה הגבוהה ביותר זה שנתיים. נשיא הבנק המרכזי של אירופה, ז'אן-קלוד טרישה, אותת היום כי הנהלת הבנק עדיין חוששת מעליית המחירים לצרכן. "יש לפקח על האינפלציה מקרוב", אמר טרישה. האינפלציה כיום חורגת מיעד האינפלציה של הבנק המרכזי - 2%". טרישה ציין כי עליית המחירים נובעת בעיקר מעליות בתחום האנרגיה והסחורות, והוסיף כי "בינתיים לא השתנתה הערכתנו כי ההתפתחויות ימשיכו לשקף יציבות מחירים באופק הרלוונטי לקבלת החלטות ריבית".

רויאל דאץ'-של, חברת הנפט הגדולה באירופה, ירדה בכ-3% לאחר שדיווחה על רווח רבעוני לפני הוצאות חד פעמיות בסך 4.1 מיליארד דולר - זינוק של 48% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת אך פחות מתחזיות האנליסטים.

סנטנדר, הבנק הגדול בספרד, ירד בקרוב ל-2% לאחר שדיווח על ירידה ברווח הנקי ברבעון הרביעי של שנת 2010.

גלקסו סמיתקליין הבריטית, יצרנית התרופות הגדולה בעולם, עלתה בכ-3.5% לאחר שהחברה הודיעה על העלאת הדיווידנד למשקיעים לשנת 2010 ב-7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker