גולדמן סאקס נכנע ללחץ הרגולטורים: יפרסם דיווח מפורט יותר על תוצאותיו הפיננסיות

הבנק פירסם מסמך בן 63 עמודים שמפרט את תוכניתו לשינוי שיטת הדיווח שלו

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

גולדמן סאקס, בנק ההשקעות הרווחי ביותר בוול סטריט, נכנע ללחצים מצד הרגולטורים, בעלי המניות שלו ולקוחותיו ודיווח היום כי ישנה את שיטת הדיווח שלו כך שיחשוף יותר מידע על רווחיו, יחזק את האכיפה בקרב עובדיו ויימנע מניגוד עניינים.

גולדמן סאקס פירסם היום מסמך בן 63 עמודים שמפרט 39 צעדים בהם ינקוט כדי לשפר את הדיווח על תוצאותיו הפיננסיות, לאחר שהואשם על ידי משקיעים במשך שנים שדיווחיו הפיננסיים מעורפלים ולאחר שלקוחותיו טענו כי פעילות הבנק לוקה בניגוד עניינים. זאת במיוחד לאחר שהואשם על ידי רשות ני"ע בארה"ב (SEC) כי מכר אג"ח מגובות במשכנתאות ללקוחותיו ואז הימר נגדן.

היום הודיע גולדמן כי שינוי שיטת הדיווח שלו נועדה לשפר את ההפרדה בין פעילות ההלוואות ופעילות ההשקעות של הבנק מעסקות שבוצעו בשם לקוחותיו. גולדמן ימסור כעת יותר פרטים על הכנסותיו ממסחר, הן מסחר בכספי עצמו (נוסטרו) והן ממסחר עבור לקוחותיו. החברה תתחיל לדווח לפי השיטה החדשה כבר בדו"חותיה לרבעון הרביעי, שיתפרסמו ב-19 בינואר.

"שינויים אלה משקפים את החשיבות הגוברת של הגדלת השקיפות בכל הנוגע להכנסותינו מפעילות בשם הלקוחות ועשיית שוק, כמו גם בהכנסות מהשקעה ומפעילות הלוואות", אמר גולדמן במסמך שהוגש ל-SEC. ביולי הסכים גולדמן לשלם 550 מיליון דולר כדי ליישב את אישומי ההונאה שהוגשו נגדו על ידי ה-SEC.

"גולדמן מנסה לשקם את תדמיתו. מדובר בצעד בכיוון הנכון, אך בצעד אחד בלבד. מה שהמשקיעים באמת רוצים לדעת הוא מה הוא פוטנציאל הרווחים של גולדמן בעתיד", אמר אלן וילאלון, אנליסט בנובין אסט מנג'מנט, לרויטרס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker