גרמניה ייעצה לאירלנד ויוון לקרקע מטוסים - ומשדרגת את הצי הממשלתי במיליארד יורו

בכיר בממשלת גרמניה: "מביך לראות את מנהיגי אחת המדינות העשירות משתמשים במטוסים עתיקים"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ממשלת גרמניה תשדרג את צי המטוסים העומד לרשות אנגלה מרקל ובכירי הממשל, לצי חדש שעלותו מיליארד יורו (1.3 מיליארד דולר), המצויד בחדרי ישיבות ומערכות להגנה מפני טילים. שדרוג צי המטוסים הממשלתי הגרמני מגיע בימים בהם קיצוצים תקציביים במדינות אחרות - אותם סייעה גרמניה לתכנן - הביאו לקרקוע מטוסים באירלנד וביוון, כך דיווחה בלומברג.

צי המטוסים לרשותה של ראש ממשלת גרמניה ישודרג לשני מטוסי איירבוס A340 ושני מטוסי A319, כך אמר דובר משרד הביטחון הגרמני לבלומברג. צי המטוסים החדש כולל גם ארבעה מטוסי גלובל אקספרס אשר תוארו על ידי חברת בומברדייה כיוקרתיים ביותר שהיא אי פעם ייצרה. כיום הצי כולל מטוסים שיוצרו לפני איחודה של גרמניה, לפי בלומברג.

שידרוג צי המטוסים הממשלתי מגיע בימים בהם יוון ואירלנד נאלצו לקרקע את המטוסים הממשלתיים כדי לפנות כספים להורדת הגירעון, בעידודה של מרקל. ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון שוכר מטוסים לטיסות או משתמש אפילו בשירותי הטיסות הסדירות.

פוליטיקאים בגרמניה אמרו כי הצי הממשלתי אינו המקום לקצץ בו בכספים. "היינו חייבים לשדרג את צי המטוסים של הממשלה - כמעט מביך לראות את מנהיגי אחת המדינות העשירות טסים בכאלה מטוסים עתיקים", אמר יו"ר וועדת התחבורה הפלרמנטרית בגרמניה, ווינפריד הרמן, לבלומברג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker