אפל ניסתה לגייס את סמנכ"ל הכספים של בלאקסטון - כדי לטפל בעסקות רכישה

המהלך עשוי להיות סימן לכך שסטיב ג'ובס מוכן לבצע רכישות - כך העריכה בלומברג

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אפל פנתה לסמנכ"ל הכספים של בלאקסטון, לורנס טוסי, בבקשה שיהפוך לסמנכ"ל הכספים של ענקית המחשוב האמריקאית - כך דיווחה בלומברג. המהלך עשוי להיות סימן לכך שסטיב ג'ובס מוכן לבצע רכישות.

אפל ניהלה מגעים עם טוסי במטרה להפוך אותו לסמנכ"ל הכספים של החברה - כך אמרו שלושה מקורבים לפרשה לבלומברג. לפי המקורות, טוסי אמר למנכ"ל בלאקסטון סטיבן שוורצמן שהוא מתכנן להישאר בתפקידו.

טוסי בן ה-42 עשוי היה להביא לאפל רקע ברכישות תאגידיות. בלאקסטון, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בעולם, ביצעה למעלה מ-30 רכישות בשנה שעברה לעומת 4 רכישות שביצעה אפל, לפי בלומברג. רווחיה של אפל זינקו פי ארבעה במהלך שלוש השנים האחרונות, דבר אשר סייע לחברה לחסוך 25.6 מיליארד דולר במזומנים אשר עשויים לשמש לרכישות.

סטיב דואלינג, דובר אפל, אמר כי החברה "לא שוקלת חיפוש סמנכ"ל כספים". סמנכ"ל הכספים הנוכחי של החברה, פיטר אופנהיימר "אוהב את החברה והוא מרוצה מאד בתפקידו", אמר הדובר.

שינוי במנהלי הכספים של אפל יהיה הראשון מאז שנת 2004, כאשר מינתה החברה את אופנהיימר (48) להחליף את פרד אנדרסון, שהפל להיות המייסד השותף של חברת ההשקעות הפרטית אלביישן פרטנרס. מאז, הפכה אפל להיות החברה השנייה בגודלה בעולם לפי שווי שוק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker