בית המשפט הפדרלי נגד האחים וינקלבוס: "בשלב מסוים הגיע הזמן לעבור הלאה"

בדיון בבית הדין לערעורים, השמיעו השופטים שורה של הערות נגד האחים הטוענים כי הגו את הרעיון לפייסבוק

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בשלב מסוים הגיע הזמן לעבור הלאה" - כך אמר היום בית המשפט הפדרלי לערעורים בסן פרנסיסקו לאחים קמרון וטיילר וינקלבוס, שתבעו את מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בטענה כי גנב את הרעיון לרשת החברתית מהם. במהלך דיון בדרישתם של הווינקלבוסים לבטל הסדר קודם שאליו הגיעו עם צוקרברג, נראה כי בית המשפט סירב לקבל את גירסתם של האחים.

האחים וינקלבוס, תאומים זהים, שכרו ב-2003 את שירותיו של צוקרברג, אז סטודנט באוניברסיטת הרווארד, כדי שיבנה עבורם את האתר Harvard Connection, שמאוחר יותר שונה שמו ל-ConnectU. עם זאת, צוקרברג התמהמה ומאוחר יותר הקים את פייסבוק. האחים תבעו בטענה כי צוקרברג גנב את הרעיון מהם, וב-2008 הגיעו להסדר עם פייסבוק במסגרתה קיבלו 65 מיליון דולר, 20 מיליון דולר במזומן ו-45 מיליון דולר במניות פייסבוק.

עם זאת, זמן קצר לאחר החתימה על ההסכם ביקשו התאומים לבטל את ההסכם, בטענה כי נוצלו וכי קיבלו מניות ששוות פחות מכפי שהעריכו בתחילה. פייסבוק, בתגובה, טענה כי לא הפרה את ההסכם שהושג וכי האחים פשוט מנסים להגדיל את הונם על חשבונה. מדיון בן שעה שנערך היום בבית המשפט הפדרלי לערעורים בסן פרנסיסקו נראה שבית המשפט יפסוק נגד האחים, לאחר שבית משפט מחוזי כבר פסק כי ההסדר המקורי מחייב ויישאר על כנו.

"לדעתי, ההסכם הקיים כולל כל מה שיכולתם לרמות", אמר היום השופט הראשי אלכס קוזינסקי, לתאומים וינקלבוס ושותפיו דיוויה נרנדרה. "זה לא שהם היו שני אנשים בודדים ללא עזרה. האם לא קשה לומר במקרה כזה שניצלו אותם?", שאל השופט, בתגובה לטענות פרקליטיהם של האחים כי הם נוצלו לרעה על ידי פייסבוק. במשך מרבית הדיון, השמיעו שלושת השופטים הערות שרמזו כי בכוונתם לפסוק נגד האחים. השופטים ציינו, בין היתר, כי בנוסף לסוללת עורכי הדין שברשותם זכו האחים גם לייעוץ משפטי מאביהם, איש עסקים ידוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker