סקר בארה"ב: השחורים אופטימיים יותר מהלבנים בנוגע למצב הכלכלה

85% מהשחורים אמרו כי הם אופטימיים בנוגע לעתידה של כלכלת ארה"ב, לעומת 72% מהלבנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

כולם מאוכזבים מהכלכלה בארה"ב, אך מסתבר שהלבנים פסימיים הרבה יותר: מסקר חדש של וושינגטון פוסט ואוניברסיטת הרווארד עולה כי השחורים בארה"ב אופטימיים בהרבה מחבריהם הלבנים בנוגע לעתידה של הכלכלה האמריקאית, למרות שיותר לבנים הביעו שביעות רצון ממצבם הכלכלי.

לפי הסקר, שנערך בשיתוף עם הקרן של משפחת קייזר, 85% מהשחורים בארה"ב אופטימיים בנוגע לעתידה של כלכלת ארה"ב, לעומת 72% מהלבנים. 32% מהשחורים אמרו כי הכלכלה מתאוששת, 39% האמינו כי הכלכלה תתחיל להתאושש בקרוב ו-26% צפו כי ההתאוששות תיקח זמן רב. רק 19% מהלבנים העריכו כי הכלכלה מתאוששות, 24% האמינו כי היא תתחיל להתאושש בקרוב ו-56% האמינו כי לכלכלה ייקח זמן רב להתאושש.

84% מהשחורים בארה"ב, לפי הסקר, חשים אופטימיים בנוגע למצבם הכלכלי האישי, לעומת 73% מהלבנים. עם זאת, 60% מהלבנים אמרו כי הם מרוצים ממצבם הכלכלי הנוכחי, לעומת 51% בלבד מהשחורים. 50 מהלבנים האמינו כי "ימיה הטובים ביותר של ארה"ב מאחוריה", בכל הנוגע ליצירת משרות, לעומת 59% מהשחורים שהאמינו כי "הזמנים הטובים עוד לפנינו".

בקרב האוכלוסייה ההיספנית התוצאות היו יותר מעורבות. רק 53% מההיספאנים בארה"ב חשים לפי הסקר שמעמדם הכלכלי מובטח ורבים מהם הרגישו שהם פגיעים יותר מבחינה כלכלית משחורים או לבנים. 58% מההיספאנים שהשיבו לסקר השיבו כי המשבר הכלכלי היה מקור לדאגה עבורם, לעומת 56% מהלבנים ו-58% מהשחורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker