יאהו דיווחה על עלייה חדה ברווחים - אך המניה נופלת ב-3.5%

זמן קצר לפני פרסום התוצאות הודיעה יאהו כי תבצע גל פיטורים נוסף - השני מזה חודש

אשר שכטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יאהו דיווחה היום על עלייה ברווחיה, למרות ירידה של 4% בהכנסות, מעט מעל תחזיות האנליסטים. מניית החברה יורדת ב-3.5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שזמן קצר לפני פרסום התוצאות הודיעה החברה כי תבצע גל פיטורים נוסף - השני מזה חודש.

יאהו דיווחה על הכנסות של 1.2 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2010, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל ב-2009 ובהתאם לתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.2 מיליארד דולר. עם זאת, רווחיה של החברה יותר מהוכפלו ל-312 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, לעומת רווח של 153 מיליון דולר 11 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2009. תחזיות האנליסטים היו כי החברה תדווח על רווח של 22 סנט למניה ברבעון הרביעי.

זמן קצר לפני פרסום תוצאותיה הפיננסיות הודיעה יאהו כי תפטר 1% מכוח העבודה שלה - או 135 עובדים - חודש אחד בלבד לאחר שהודיעה כי תקצץ 600 משרות, או 4% מכוח העבודה שלה. מדובר בגל הפיטורים החמישי של יאהו בשלוש השנים האחרונות והשלישי במהלך כהונתה של המנכ"לית הנוכחית, קרול בארץ. בארץ מונתה לתפקיד לפני כמעט שנתיים, על אף חוסר הניסיון שלה בתחומי האינטרנט או הפרסום, המהווה את מקור ההכנסות העיקרי של יאהו.

גל הקיצוצים הנוכחי יתבצע במספר חטיבות של החברה, הודיעה יאהו, שהעסיקה 14.1 אלף עובדים נכון לסוף אוקטובר. גל הפיטורים הקודם התמקד בחטיבת המוצרים של החברה. "הקיצוצים מתבצעים כחלק מהאסטרטגיה שלנו להגדיל את ההכנסות ושולי הרווח ולהציע מגוון של מוצרים וחוויות לשוק", אמרה דוברת יאהו, דיינה לנגקיק, שהוסיפה כי יאהו תמשיך לגייס עובדים חדשים.

יאהו הובילה מספר גלי פיטורים בשנים האחרונות, בעקבות הדשדוש במניה, הירידה בהכנסות והקושי של החברה למכור שטחי פרסום בשל התחרות החזקה מצד גוגל ופייסבוק. בדצמבר 2009 פיטרה החברה 700 עובדים, או 5% מכוח העבודה, ובדצמבר 2008 פיטרה 1,400 עובדים. הבלוג All Things Digital העריך בחודש שעבר על רקע גל עזיבות של בכירים ביאהו כי בארץ עשויה לעזוב את החברה עוד לפני שיפוג תוקף החוזה שלה בינואר 2013. הכנסות יאהו עלו בתשעת החודשים של השנה בפחות מ-2% והסתכמו ב-4.8 מיליארד דולר, בשל הקושי של יאהו למכור שטחי פרסום בשעה שמתחרות כמו גוגל ופייסבוק משגשגות בתחום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker