תוצאות רבעוניות מאכזבות ל-HP למרות עלייה של 16% ברווח הנקי

הכנסות החברה הסתכמו ב-32.3 מיליארד דולר, עלייה של 4% בלבד; המניה יורדת ב-5% במסחר לאחר הסגירה

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

ענקית המיחשוב והמדפסות האמריקאית HP דיווחה היום לאחר סגירת המסחר על תוצאות הרבעוניות, עם רווחים שלא עמדו בציפיות האנליסטים, למרות עלייה של 16%. מניית HP יורדת ב-7% במסחר לאחר הסגירה, לאחר שתחזיותיה להמשך השנה אכזבו.

החברה דיווחה על רווח נקי בסך 2.6 מיליארד דולר, עלייה של 16%, אך לא עמדה בציפיות האנליסטים. בשורת ההכנסות רשמה עלייה של 4% בלבד, לסך של 32.3 מיליארד דולר, גם כן סכום נמוך מהתחזיות.‬

עם זאת, שולי הרווח הגולמי של HP, מדד לרווחיות החברה, התרחבו ב-1.5% ברבעון, שהינו הרבעון הראשון של שנת הכספים של החברה. זהו גם הרבעון הראשון המלא של החברה תחת ניהולו של ליאו אפותייקר, לשעבר מנכ"ל SAP. "בהמשך הדרך, אנו צופים הזדמנות למנף את הדרישות של לקוחותינו לפתרונות בעלי ערך מוסף גבוה יותר", אמר אפותייקר בהודעה הרשמית של החברה.

עם זאת, חטיבת המחשבים האישיים של HP דיווחה על ירידה של 1% בהכנסותיה ברבעון, הכולל את עונת החגים שאמורה להיות חזקה יחסית. הכנסות חטיבת המדפסות וההדמיה צמחו ב-7%.‬

HP צופה רווח נקי בטווח של 1.19-1.21 דולר למניה ברבעון השני, על בסיס הכנסות בטווח של 31.4-31.6 מיליארד דולר. עבור השנה כולה צופה HP הכנסות בטווח של 130-131.5 מיליארד דולר, ורווח נקי בטווח של 5.2-5.28 דולר למניה. אנליסטים צפו תחזית להכנסות בסך 32.59 מיליארד דולר, ולרווח למניה בסך 1.25 דולר למניה ברבעון השני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker