סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ': המשקיעים אופטימיים יותר לגבי שוקי המניות בארה"ב וביפן

עם זאת, ירידה נרשמה באופטימיות לגבי השווקים המתעוררים ובתיאבון לאג"ח

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סקר מנהלי הקרנות של בנק אוף אמריקה-מריל לינץ' מעיד על הרמה הגבוהה ביותר של תיאבון למניות עולמיות זה שלוש וחצי שנים בינואר. 55% ממנהלי הקרנות אמרו כי הם מקצים משקל יתר למניות עולמיות - השיעור הגבוה ביותר מאז יולי 2007, והרבה יותר לעומת דצמבר. הקצאות האג"ח לעומת זאת ירדו - 54% מהמנהלים ממליצים על משקל חסר לאג"ח, לעומת 47% בדצמבר.

עמדת המשקיעים מייצגת אמון הולך וגובר ברווחי החברות ובכלכלה העולמי, לפי מריל לינץ'. 55% ממנהלי הקרנות צופים צמיחה מואצת בכלכלה העולמית השנה. 57% ממנהלי הקרנות צופים עלייה של 10% לפחות ברווחי החברות השנה.

מהסקר עולה כי האמון של מנהלי הקרנות בשוק המניות האמריקאי גובר - 27% מקצים משקל יתר למניות אמריקאיות, השיעור הגבוה ביותר מאז פרוץ המשבר בסתיו 2008. 43% ממנהלי הקרנות צופים כי הדולר יתחזק מול היורו והין. מנהלי הקרנות אופטימיים גם לגבי יפן. 57% מהמשתתפים בסקר צופים שיפור בכלכלה היפנית השנה. החששות לגבי השווקים האירופיים אף הם נרגעו מעט - 44% מהנסקרים צופים שיפור בכלכלה האירופית ב-2011. עם זאת, האופטימיות לגבי שווקים מתעוררים ירדה = רק 20% מהמשקיעים מעניקים משקל יתר למניות השווקים המתעוררים, לעומת 31% בדצמבר.

הסקר בחן 199 מנהלי קרנות, המנהלים יחדיו נכסים בשווי 562 מיליארד דולר, בין ה-7 בינואר ל-13 בינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker