שודדים חפרו מנהרה באורך 30 מטר כדי לפרוץ לבנק בבואנוס איירס

השודדים נמלטו עם תוכנן של 140 כספות בסוף השבוע; למרות אזעקות, המשטרה לא הצליחה להיכנס לבנק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קבוצת שודדים הצליחה לרוקן 140 כספות פרטיות של בנק בבואנוס איירס בערב ראש השנה, לאחר שבמשך כמה חודשים חפרה מנהרה היישר לתוך חדר הכספות. השודדים בילו את סוף השבוע בפתיחת הכספות בסניף של בנקו פרובינסיה וריקונן, ודבר השוד לא התגלה עד לפתיחת הבנק לאחר החג, ביום שני בבוקר.

השודדים שכרו בנין סמוך לבנק ביוני, וחפרו מנהרה מוארת ומאווררת באורך כ-30 מטרים במשך כמה חודשים, היישר לאזור הכספות. במשך מספר פעמים בסוף השבוע נשמעו אזעקות, אך המשטרה לא הצליחה להיכנס לבנק הנעול על מנת לבדוק את מקורן, לדברי התובע מרטין ניקליסון. "זו היתה פעולה ממש מרשימה", אמר ניקליסון. התובע אינו שולל את האפשרות כי לשודדים היה שותף בקרב עובדי הבנק.

בכירי הבנק לא ידעו מה שווי הכספים שנגנבו, כיוון שלקוחות אינם מחוייבים לדווח לרשויות על תוכנן של הכספות. מאות לקוחות הבנק התאספו בפתח הבנק על מנת לדרוש את חסכונותיהם, וחסמו רחוב סמוך במחאה על איטיות תגובת הממשל. ארגנטינאים רבים מפקידים את חסכונותיהם בכספות בבנקים, במקום בחשבונות, בעקבות המשבר הפיננסי של 2001, כאשר רבים איבדו חסכונותיהם. בסניף הבנק המדובר היו בסך הכל 1,408 כספות פרטיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker