נורווגיה שוב דחתה את בקשת הקרן הממשלתית להשקיע בפרייבט אקוויטי

הממשלה בנורווגיה יוצאת נגד המלצות הקרן, ששוויה טריליון דולר, והמלצות ועדות מומחים שהיא עצמה הקימה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיב ג'נסן שרת האוצר של נורווגיהצילום: בלומברג
בלומברג

ממשלת נורווגיה דחתה פעם נוספת את בקשת הקרן הממשלתית, שוויה טריליון דולר, להשקיע בפרייבט אקוויטי, בטענה שההשקעה תהווה אתגר מבחינת שמירה על שקיפות העלויות. "החסכונות שלנו מנוהלים היטב", אמרה היום סיב ג'נסן, שרת האוצר של נורווגיה, באוסלו. "החסכונות מנוהלים בשקיפות, אחריות וחישוב עלות-תועלת לטווח הארוך", אמרה ג'נסן.

ממשלת נורווגיה יצאה נגד רצונה של הקרן הממשלתית והמלצותיה של ועדת מומחים שהוקמה על ידי הממשלה. הקרן, שבשנה שעברה הגדילה את השקעותיה במניות ל-70%, מחפשת נכסים חדשים להשקעה לצורך פיזור הסיכונים וכדי לייצר תשואה גבוהה יותר בעידן של ריבית נמוכה.

בעוד שערך הקרן עלה בעשור האחרון מאז המשבר הגלובלי, הקרן הגיעה לצומת דרכים כאשר ההכנסות מייצור נפט יורדות ומנהליה מזהירים כי התשואה לא תישאר ברמה הנוכחית בשנים הבאות.

סוני קאפור, מנכ"ל חברת המחקר Re-Define, אמר כי הפרלמנט הנורווגי צריך לפעול כדי לעקוף את החלטת ממשלת המיעוט בנוגע להשקעות בפרייבט אקוויטי. "כ-75% מהצמיחה הגלובלית מגיעה כיום ממדינות מתפתחות שחלק קטן מהכלכלה שלהן מתנהל בחברות שרשומות למסחר, כך שהקרן הממשלתית של נורווגיה תרשום תשואות נמוכות יותר בגלל חוסר היכולת להשקיע בפרייבט אקוויטי", אמר קאפור.

ג'נסן אמרה כי הממשלה בוחנת את הגדלת המנדט של הקרן להשקעות בתשתיות לאנרגיות מתחדשות, יוזמה שבה מעוניינים אקטיביסטים סביבתיים וזוכה לתמיכה רחבה בפרלמנט. בשנה שעברה הממשלה התנגדה ליוזמה זו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker