פולסון מאמין בטבע: השקיע בה 230 מיליון דולר ברבעון הרביעי

פולסון רכש 4.45 מיליון מניות של טבע ברבעון שעבר, פתח פוזיציות בחברות מדטרוניק ובקסטר והגדיל את החזקותיו בג'נזיים ■ בחודש שעבר דיווח "וול סטריט ג'ורנל" כי פולסון הרוויח באופן אישי יותר מ-5 מיליארד דולר ב-2010, מה שעשוי להיות הרווח השנתי הגבוה ביותר בהיסטוריה של עולם ההשקעות

סוכנויות הידיעות

המשקיע המיליארדר ג'ון פולסון מאמין בטבע. פולסון, מנהל קרן הגידור אשר נהפך למיליארדר לאחר שצפה את קריסת שוק הנדל"ן בארה"ב, השקיע ברבעון הרביעי של 2010 סכום של 230 מיליון דולר בענקית התרופות הישראלית, במסגרת הימורו הנוכחי על מגזר התרופות.

פולסון רכש 4.45 מיליון מניות של טבע ברבעון שעבר, פתח פוזיציות בחברות מדטרוניק ובקסטר והגדיל את החזקותיו בג'נזיים. בנוסף לחברות תרופות, רכש פולסון החזקות בחברות אנרגיה גדולות. הוא השקיע 537 מיליון דולר בטרנסאושן - אשר אסדת קידוח הנפט שלה במפרץ מקסיקו התפוצצה בשנה שעברה וגרמה לאסון הסביבתי החמור בתולדות ארה"ב. כמו כן, הוא השקיע 2 מיליארד דולר בחברת הנפט אנדרקו.

עם זאת, את מרבית ההון המשיך פולסון, שקרן הגידור שלו מנהלת נכסים בסך 36 מיליארד דולר, להשקיע בתעודות סל SPDR על הזהב, וכן בבנקים סיטי ובנק אוף אמריקה.

בחודש שעבר דיווח "וול סטריט ג'ורנל" כי פולסון הרוויח באופן אישי יותר מ-5 מיליארד דולר ב-2010, מה שעשוי להיות הרווח השנתי הגבוה ביותר בהיסטוריה של עולם ההשקעות. רווחיו של פולסון, בן ה-55, בשנה שעברה היו גבוהים מהשיא הקודם שרשם - של כמעט 4 מיליארד הדולר שהרוויח ב-2007, מהימור נגד משכנתאות הסאבפריים, דיווח ה"ג'ורנל".

טבע דיווחה בשבוע שעבר על גידול של 35% ברווחיה ברבעון הרביעי ל-1.1 מיליארד דולר. הכנסותיה של טבע גדלו ברבעון הרביעי בכ-16% לעומת הרבעון אחרון של 2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker