אירלנד קיבלה את החלק הראשון בחבילת הסיוע הבינלאומית - 3.6 מיליארד יורו

הסכום שהתקבל היה גבוה מהצפוי בשל הנפקת אג"ח מוצלחת שביצעה קרן היציבות של האיחוד האירופי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אירלנד קיבלה היום את החלק הראשון מתוך חבילת החילוץ של האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית, בסך 3.6 מיליארד יורו (4.9 מיליארד דולר), סכום מעט גדול מזה שהוסכם עליו, כך אמר גורם המקורב לקרן היציבות האירופית (EFSF). הריבית על ההלוואה היתה 5.9%, אמר הגורם.

קרן היציבות של האיחוד האירופי גייסה 5 מיליארד יורו בהנפקת אג"ח לחמש שנים בחודש שעבר. הכסף ישמש למימון חבילת החילוץ של האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית לאירלנד, אשר היתה המדינה השנייה בגוש היורו לבקש סיוע בינלאומי, כדי להתמודד עם הפסדי המגזר הבנקאי ולצמצם את הגירעון התקציבי.

"כחלק מחבילת הסיוע של האיחוד האירופי וקרן המטבע, EFSF העבירה 3.6 מיליארד יורו לאירלנד", אמר הגורם, והוסיף כי "בעקבות הנפקת האג"ח המוצלחת, הסכום שהועבר היה גבוה מהסכום המינמלי בסך 3.3 מיליארד יורו שעליו הוסכם בתחילה".

בנובמבר אישרו שרי האוצר של מדינות גוש היורו חבילת סיוע בינלאומית בסך 85 מיליארד יורו (112 מיליארד דולר) לאירלנד, במטרה למנוע את התפשטות משבר החובות באירופה. במסגרת חבילת הסיוע תקבל אירלנד 67.5 מיליארד יורו מהאיחוד האירופי וקרן המטבע ותתרום 17.5 מיליארד יורו בעצמה, מתוך יתרות המט"ח שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker