וול סטריט: S פלוריסטם צללה ב-26% - וול-סטריט וגלובל - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

וול סטריט: S&P 500 עלה ב-0.2%; פלוריסטם צללה ב-26%

מלנוקס עלתה ב-9% בעקבות הדו"חות; פוטאש עלתה ב-3% על רקע דו"חות חזקים

4תגובות

המסחר בוול סטריט נסגר במגמה חיובית על רקע נתונים חיוביים שפורסמו היום בשוק הדיור בארה"ב, ולמרות עלייה חדה מהצפוי במספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב וירידה מפתיעה בהזמנות למוצרים בני-קיימא מאידך.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה קלה לרמה של 11,989 נקודות; מדד S&P 500 הוסיף 0.2% לרמה של 1,299 נקודות - לאחר שבמהלך המסחר כבר חצה את רמת 1,300 נקודות. המדד לא נסגר מעל לרמה זו מאז חודש יוני 2008. מדד נאסד"ק עלה ב-0.6% לרמה של 2,755 נקודות. שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים - אשר זינקה אתמול ב-0.1% - ירדה ב-0.04% לרמה של 3.39%.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-51 אלף ל-454 אלף, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה מתונה באופן ניכר במספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי לרמה של 405 אלף. הממוצע הארבע-שבועי של מספר תביעות האבטלה, אשר נחשב לפחות תנודתי, עלה בשבוע שעבר ל-428,750 לעומת 413 אלף בשבוע הקודם.

הזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב ירדו בחודש דצמבר ב-2.5% בעקבות נפילה חדה בהזמנות למטוסים, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1.4%. בניכוי מוצרי תחבורה, נרשמה עלייה של 0.5% בהזמנות למוצרים בני-קיימא.

נתונים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו גם על התייצבות בשוק הדיור האמריקאי, לאחר שמספר החוזים למכירת בתים קיימים גדל בדצמבר זה החודש השלישי ברציפות, בשיעור כפול מהצפוי, והריבית על המשכנתאות בארה"ב המשיכה לעלות, וגבוהה כעת ביותר ממחצית האחוז משפל של כמעט ארבעה עשורים שרשמה בנובמבר.

מספר החוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב גדל בחודש שעבר ב-2% לאחר עלייה מתוקנת כלפי מטה של 3.1% בחודש נובמבר, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1%, לאחר עלייה של 3.5% בנובמבר. לעומת חודש דצמבר 2009, נרשמה בחודש שעבר ירידה של 3.6% במספר החוזים.

עלייה במספר החוזים נרשמה בדצמבר בשלושה מתוך ארבעה האזורים הגאוגרפים המרכזיים של ארה"ב, ובראשם גידול של 12% במספר החוזים בדרום ארה"ב. מספר החוזים במערב ארה"ב ירד ב-13%.

הריבית על המשכנתאות בארה"ב עלתה בשבוע החולף על רקע סימנים להתאוששות הביקוש בשוק הדיור, לפי נתונים שפירסמה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק. הריבית הממוצעת על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, עלתה בשבוע החולף לרמה של 4.8% לעומת 4.74% בשבוע הקודם, והיא גבוהה כעת ביותר מ-0.6% משפל של כמעט 40 שנה - 4.17% - אליו נפלה בחודש נובמבר. בשבוע המקביל בשנה הקודמת היתה הריבית ברמה של 4.98%.

"הביקוש מצד צרכנים בשוק הדיור מראה סימנים חיוביים מסוימים. מכירות בתים קיימים בדצמבר היו הגבוהות ביותר מאז חודש מאי, ומכירות בתים חדשים זינקו לרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל", אמר הכלכלן הראשי של פרדי מאק, פרנק נותפט, בעת פרסום הנתונים היום.

משרד המסחר האמריקאי מסר אתמול כי מכירות בתים חדשים בארה"ב זינקו בדצמבר בשיעור החד ביותר זה 19 שנים הודות לקפיצה של 72% במכירות בתים במערב ארה"ב. מכירות בתים חדשים בארה"ב קפצו בחודש שעבר ב-18% - הזינוק החד ביותר מאז שנת 1992 במונחי אחוזים - לקצב שנתי של 329 אלף בתים, הגבוה ביותר מאז אפריל, מסר משרד המסחר אתמול. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר במכירות הבתים לקצב שנתי של 300 אלף בתים. עם זאת, בסיכום שנתי נפלו מכירות הבתים בשנת 2010 כולה ב-14% לעומת שנת 2009, לקצב מכירות שנתי של 321 אלף בתים - הנמוך ביותר מאז החלו להתפרסם נתונים אלו בשנת 1963.

חברות אמריקאיות

ענקית מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל, ומתחרתה הקטנה קולגייט-פלמוליב, דיווחו היום על ירידה ברווחיהן הרבעוניים עקב מכירות מאכזבות בשווקים מפותחים דוגמת ארה"ב ומערב אירופה. שתי החברות אמנם רשמו רווחים שתאמו ואף עלו על תחזיות האנליסטים, אולם מכירותיהן אכזבו.

פרוקטר אנד גמבל (P&G), יצרנית מוצרי הצריכה הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח נקי של 3.33 מיליארד דולר, או 1.11 דולר למניה, ברבעון הרביעי של שנת 2010 - ירידה לעומת רווח של 4.66 מיליארד דולר, או 1.49 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה רווח מפעילות מתמשכת של 1.13 דולר למניה - ארבעה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. מכירות פרוקטר אנד גמבל בתקופה המדווחת הסתכמו ב-21.3 מיליארד דולר, צמיחה של 1.5% לעומת הרבעון המקביל אך פחות מתחזיות האנליסטים.

קולגייט-פלמוליב דיווחה על רווח של 624 מיליון דולר, או 1.24 דולר למניה, ברבעון הרביעי של שנת 2010, לעומת רווח של 631 מיליון דולר, או 1.21 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. אנליסטים צפו רווח של 1.23 דולר למניה. מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-3.98 מיליארד דולר, ירידה של 2.5% לעומת הרבעון המקביל ופחות מתחזיות האנליסטים למכירות של 4.06 מיליארד דולר.

פוטאש (סימול POT) הקנדית, יצרנית האשלג הגדולה בעולם, דיווחה אמש על רווח רבעוני גבוה מהצפוי והעלתה את תחזית הרווח השנתית הודות להתאוששות בענף הדשנים. החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2010 רווח נקי של 482.3 מיליון דולר, או 1.61 דולר למניה - כפליים מרווח של 239.3 מיליון דולר, או 79 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי הוצאות חד פעמיות רשמה החברה רווח של 1.77 דולר למניה - 15 סנט מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות פוטאש בתקופה המדווחת הסתכמו ב-1.81 מיליארד דולר, זינוק של 65% לעומת הרבעון המקביל. החברה העלתה את תחזית הרווח השנתית לטווח של 8.4-9.6 דולר למניה לעומת תחזית קודמת לרווח של 8-8.75 דולר למניה.

סטארבקס, רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, רשמה עלייה של 44% ברווחיה ברבעון הרביעי הודות לעליית הביקוש לקפה של החברה ברחבי העולם. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-356.6 מיליון דולר או רווח של 45 סנט למניה ברבעון שנסתיים ב-2 בינואר. הכנסות החברה עלו ב-8% והסתכמו ב-3 מיליארד דולר. תוצאות החברה עלו על תחזיות האנליסטים, אשר ציפו לרווח של 39 סנט למניה והכנסות של 2.93 מיליארד דולר.

ישראליות בוול סטריט

חברת אורמת טכנולוגיות עשויה לגייס בשבוע הקרוב 90 מיליון דולר בהרחבת סדרה של איגרות חוב דולריות פרטיות ולא מדורגות נושאות ריבית של 7% למשקיעים מוסדיים. איגרות החוב יימכרו ככל הנראה בפרמיה, כך שהתשואה עליהן תהיה 6.75%.

המסחר במניית פלוריסטם הופסק באחד העם עד להשלמת הההנפקה של מניות ואופציות בבורסה בארה"ב. פלוריסטם שמפתחת תרופות על בסיס תאי גזע משיליה (תאים שעדיין לא עברו התמיינות לתאי רקמה ספציפית) הגישה טיוטת תשקיף להנפקה של מניות ואופציות בהיקף של עד 75 מיליון דולר.

אודיוקודס, ספקית פתרונות ה-VoIP, הציגה היום דו"חות שחברות רבות יכולות להתקנא בהן. הכנסות החברה בשנת 2010 עלו ב-20% ל-150 מיליון דולר, ואילו הרווח התפעולי זינק ב-317%. ברבעון האחרון של השנה הכנסות החברה גדלו ב-17.6% יחסית לרבעון המקביל ב-2009, ואילו הרווח התפעולי גדל פי 2.

מלנוקס, יצרנית מוצרי האצה לתחום השרתים, מסכמת את שנת 2010 עם עלייה מתונה בשורת ההכנסות, הרווח התפעולי והרווח הנקי. החברה, שנסחרת בצורה דואלית בתל אביב ובניו יורק, רשמה בשנת 2010 גידול של 33% בהכנסות ועלייה של 25% ברווח התפעולי. עם זאת, את הרבעון האחרון סיימה החברה בהפסד של 0.5 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 4.2 מיליון דולר.

אמדוקס, ספקית מערכות ושירותים בתחומי שירות לקוחות, בילינג וניהול הזמנות, מפרסמת היום את דו"חותיה הכספיים הרבעוניים לשנת הכספים 2011 ומכה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות - אך מאכזבת בשורת הרווח. מדובר בדיווח הראשון אותו מוביל המנכ"ל החדש, אלי גלמן, שהחל בתפקידו בנובמבר 2010.

       מדדי וול סטריט

דאו ג'ונס                                           נאסד"ק

   

  

הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבהתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#