נתוני מקרו חיוביים דחפו את המסחר בארה"ב לעליות; נאסד"ק עלה ב-0.8%

ירידות חדות בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב - התשואה על סף 3.5%

נמרוד הלפרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שהפעילות במגזר השירותים בארה"ב צמחה בדצמבר בשיעור הגבוה ביותר זה למעלה מארבע וחצי שנים, ונתוני תעסוקה טובים מהצפוי במגזר הפרטי שפורסמו היום בארה"ב.

מדד דאו ג’ונס עלה ב-0.3% לרמה של 11,722 נקודות; מדד נאסד"ק הוסיף 0.8% לרמה של 2,702 נקודות; מדד S&P 500 עלה ב-0.5% לרמה של 1,276 נקודות. ירידות חדות נרשמו בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.15% - הזינוק היומי החד ביותר זה שבועיים - לרמה של 3.48%.

מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים בארה"ב עלה בחודש דצמבר לרמה של 57.1 נקודות - הרמה הגבוהה ביותר מאז חודש מאי 2006 - לעומת 55 נקודות בנובמבר, מסר היום מכון המחקר ISM. העלייה היתה חדה מתחזיות הכלכלנים אשר צפו מדד של 55.6 נקודות. זה החודש ה-12 ברציפות שבו המדד נמצא מעל לרמה של 50 נקודות, אשר מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית. קריאה מתחת לרמה זו משקפת ירידה בפעילות.

יומיים לפני פרסום דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר בארה"ב, פורסמו היום נתונים מעודדים לגבי היקף המשרות והודעות הפיטורים במגזר הפרטי האמריקאי. מספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בארה"ב בחודש דצמבר היה הגבוה ביותר זה עשור ופי שלוש מתחזיות הכלכלנים, מסרה היום חברת ההשמה ADP. בנפרד, דיווחה חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס, כי מספר הודעות הפיטורים של חברות גדולות בארה"ב בדצמבר היה הנמוך ביותר מאז קיץ 2000 וכי בשנת 2010 כולה היה מספר הפיטורים הנמוך ביותר זה 13 שנים.

מספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב זינק החודש דצמבר ב-297 אלף משרות - הגידול החד ביותר מאז החל המעקב אחר נתון זה בשנת 2001 - לאחר תוספת של 92 אלף משרות בנובמבר, מסרה היום חברת ההשמה ADP. הגידול במספר המשרות היה חד פי שלושה מתחזיות הכלכלנים לתוספת של 100 אלף משרות בחודש שעבר.

בנפרד, דיווחה היום חברת ההשמה צ'לנג'ר גריי אנד כריסמס כי מספר הודעות הפיטורים של חברות גדולות בארה"ב בדצמבר הסתכם ב-32 אלף - המספר הנמוך ביותר מאז חודש יוני 2000. בשנת 2010 כולה, הסתכם מספר הודעות הפיטורים ב-530 אלף - המספר הנמוך ביותר מאז 1997, וירידה של 59% לעומת שנת 2009, שבמהלכה קפץ מספר הודעות הפיטורים לשיא של שבע שנים.

ביום שישי, צפוי משרד העבודה האמריקאי לפרסם את דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר. על פי תחזיות הכלכלנים, נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב 150 אלף משרות בחודש שעבר, ושיעור האבטלה ירד לרמה של 9.7%.

ענקית ניהול הקרנות בלאקרוק העריכה היום כי שוק המניות בארה"ב יעלה ב-2011 זו השנה השלישית ברציפות, ועשוי להגיע לתשואות דו ספרתיות, למרות החששות מפני משבר החובות האירופה וההאטה בארה"ב. בלאקרוק, המנהלת קרנות ונכסים בסך 3.45 טריליון דולר, צופה כי מדד S&P 500 יעלה ב-7.4% השנה ל-1,350 נקודות, לעומת 1,266 אתמול. אסטרטג המניות הראשי של החברה, בוב דול, ציין כי מדובר בקצה התחתון של התחזית.

דיונים חמים בנושא, בקהילת וול סטריט ב-TheMarker Cafe

יצרנית האשלג הקנדית מוזאיק (סימול MOS), מתחרתה של כיל הישראלית, דיווחה ביום שלישי לאחר סגירת המסחר על זינוק ברווחיה ומכירותיה הרבעוניים. החברה רשמה רווח רבעוני של מיליארד דולר, או 2.29 דולר למניה. בניכוי הכנסות חד פעמיות רשמה החברה ברבעון רווח של 1.01 דולר למניה, לעומת רווח של 24 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מכירות מוזאיק בתקופה המדווחת הסתכמו ב-2.7 מיליארד דולר, צמיחה של 59% לעומת הרבעון המקביל.

חברת נובל אנרג'י (סימול NBL) השותפה בקידוח לויתן (40%), נסחרה על רקע הורדת דירוג מצד קרדיט סוויס בעקבות הגשתו שלשום של הדו"ח הסופי של ועדת ששינסקי אודות הטלת המיסוי על משאבי הטבע לשר האוצר. האנליסט ג'ונתן וולט הוריד את המלצתו למניה מ"תשואת יתר" ל"נייטרלי", והנמיך את מחיר היעד למניה ל-87 דולר לעומת יעד קודם של 88 דולר.

בקרב המניות הישראליות בוול סטריט: החברה הבת של גזית גלוב, אקוויטי 1 (סימול EQY), הנסחרת בבורסה בניו יורק, דיווחה אמש אחרי תום המסחר בארה"ב על השלמת העסקה לרכישת פורטפוליו נכסים בשווי 600 מיליון דולר מחברת קפיטל אנד קאונטיס (C&C) האמריקאית. במסגרת העסקה, תרכוש אקוויטי 1 15 נכסים מניבים בקליפורניה בהיקף כולל של כ-241 אלף מ"ר. 70% משווי העסקה הינו מרכזים מסחריים אשר מרביתם מרוכזים באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

S&P 500דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker