לוגו בלומברג
בלומברג

ג'ורג' סורוס אמר בחודש ינואר שמטבעות קריפטו הם בועה. עכשיו קרן הגידור שלו מתכננת להתחיל להשקיע בנכסים דיגיטליים.

אדם פישר, ראש השקעות מאקרו בחברת ניהול הקרנות סורוס פאנד מנג'מנט בניו יורק, קיבל אישור פנימי לסחור במטבעות דיגיטליים בחודשים האחרונים, אולם עד כה טרם ביצע השקעה כלשהי, לדברי אנשים המעורים במצב. דובר החברה סירב להגיב על הדיווח.

סורוס, בדברים שנשא בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, אמר כי מטבעות דיגיטליים אינם יכולים לשמש כמטבעות של ממש בשל התנודתיות שלהם. עם זאת, הוא לא צפה מפולת בשוק מטבעות הקריפטו כפי שחזו כמה מומחים באותה עת.

"כל עוד יעלו דיקטטורות יהיה לכך סוף אחר, מכיוון שעריצי אותן המדינות יפנו לביטקוין כדי לשמור כסף בחו"ל", אמר סורוס, בן 87, ב-25 בינואר.

ביטקויןצילום: REUTERS

מאז דבריו של המשקיע המיליארדר, נפל ערך ביטקוין ב-41%. התנודות החריפות במחיר המטבע הדיגיטלי בשישה החודשים האחרונים גרמו לחלק מהמשקיעים לפקפק בערך המסחר בו.

מנהל קרנות הגידור לשעבר מייק נובוגרץ זנח בדצמבר תוכניות להשיק קרן המתמקדת במטבעות קריפטו, והעתיק במקום זאת את מאמציו להקמת בנק מסחר שיתמקד במטבעות דיגיטליים ובמיזמים המבוססים על טכנולוגיות הקשורות אליהם.

משקיעי מאקרו אחרים נכנסו לשוק המטבעות הדיגיטליים על רקע התדלדלות רווחי קרנות הגידור שלהם. ג'ון בורבנק, אשר סגר את הקרן המרכזית שלו בשנה שעברה, מתכנן לגייס 150 מיליון דולר לשתי קרנות שישקיעו במטבעות דיגיטליים. קרן הגידור שייסד, פספורט קפיטל, פתחה את הקרנות בינואר וגייסה כסף בעיקר ממשקיעים עשירים.

המיליארדר אלן הווארד ביצע בשנה שעברה השקעות אישיות משמעותיות במטבעות קריפטו - בנפרד מקרן הגידור שלו - ומתכננן להשקיע עוד מכספו בנכסים דיגיטליים ובטכנולוגיית בלוקצ'יין שעליה הם מתבססים.

משקיעים במטבעות דיגיטליים מתמודדים עם הסתברות הולכת וגוברת להידוק הרגולציה הממשלתית בתחום. בנקים מרכזיים ברחבי העולם בוחנים את היתרונות והסיכונים הטמונים במטבעות קריפטו, והרגולטור בדרום קוריאה, אחד משוקי הביטקוין הגדולים בעולם, מהדק את הפיקוח על המסחר בשוק הקריפטו על רקע תלונות הונאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker