משבר הקמעונאות: רשת הנעליים ניין ווסט בדרך לפשיטת רגל

ההודעה של ניין ווסט על פשיטת רגל צפויה להימסר יחד עם תוכנית למכור את הקניין הרוחני של מותג הדגל שלה ■ ההכנסות מהמכירה יסייעו לפרוע חלק מחובותיה של ניין ווסט המוערכים ב-1.5 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
חנות של ניין ווסט בארה"ב
חנות של ניין ווסט בארה"בצילום: Susana Gonzalez/Bloomberg
לוגו רויטרס
רויטרס

רשת הנעליים האמריקאית ניין ווסט (Nine West) מתכוונת להודיע על פשיטת רגל - יתכן שכבר השבוע, אמרו ביום חמישי אנשים המעורים במצב. ההודעה צפויה להימסר יחד עם תוכנית למכור את הקניין הרוחני של מותג הדגל שלה, לחברת רישוי ופיתוח המותגים אותנטיק ברנדס גרופ (ABG).

ההכנסות מהמכירה יסייעו לפרוע חלק מחובותיה של ניין ווסט המוערכים ב-1.5 מיליארד דולר, דבר שיגדיל את הסיכוי לכך שהחברה תצא בהמשך מהליכי פשיטת הרגל באופן מסודר ומתכונן, אמרו המקורות.

ניין ווסט החמיצה בחודש מארס תשלום ריבית על חוב, וכעת נדרשת החברה בתוך 30 ימים להעביר את התשלום או להגיע לחדלות פירעון.

נעליים של ניין ווסט
נעליים של ניין ווסטצילום: אתר Nine West

נושיה של החברה מתכננים ליטול נתחי בעלות בשארית עסקיה של ניין ווסט, ובכלל זה קו מוצריה שנמכר ברשתות קמעונאיות כמו וול-מארט וסירס, בתמורה למחיקת חלק מחובותיה, אמרו המקורות.

המקורות הזהירו כי ההסכם בין ABG לניין ווסט טרם נסגר, וביקשו לשמור על עילום שם מכיוון שהמגעים סודיים.

המגזר הקמעוני בארה"ב נמצא בעיצומה של תקופת טלטלות, ויותר מ-15 חברות הודיעו על פשיטת רגל בשנה שעברה על רקע מעבר מוגבר של הצרכנים לקניות באינטרנט. מתחרתה של ניין ווסט, אירוסול, הגישה בקשה להגנה מפני נושיה בשנה שעברה.

על פי אתר האינטרנט של ניין ווסט, בישראל יש לחברה 33 סניפים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ